Ana Sayfa  /  YURTTAN HABERLER  /  'ACEMİ KASAPLAR' HASTANELİK OLDU
  • Facebook da Paylaş
'ACEMİ KASAPLAR' HASTANELİK OLDU
  • 01-09-2017
  • 0 yorum
  • 577 okunma
Yurt genelinde kurbanlıklarını kesmek isterken yaralanan vatandaşlar, hastanelerin acil servislerine koştu.

Türkiye genelinde, kurban kesmeye çalışırken kendini yaralayan vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren hastanelerde yoğunluk oluşturdu.

Adana'da kurban kesmeye çalışan bazı vatandaşlar kendilerini yaralayınca hastanelik oldu.

Bayram namazının ardından kurbanlıklarını kesmeye çalışırken yaralanan vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren kentteki çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Kurban kesmeye çalışırken yaralanan yaklaşık 70 kişinin tedavi için kent merkezindeki hastanelere geldiği öğrenildi.

Denizli

Denizli'de de öğle saatlerine kadar 116 kişi kurban keserken ya da et doğrarken yaralanarak hastanelik oldu.

Kurban Bayramı'nın ilk gününde kesim işleminin başlamasıyla kendini yaralayan "acemi kasaplar" nedeniyle Denizli Devlet ve Servergazi Devlet Hastaneleri ile Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yoğunluk oluştu.

Kocaeli

Kocaeli'nde, bıçakla yaralanan ya da kurbanlığı devirmeye çalışırken darbe alan 15 kişi, devlet hastanesinde tedavi edildi.

Özel araçları veya ambulanslarla hastanelere ulaşan "acemi kasaplar" yoğunluğa neden olurken, yaralıların bazıları ayakta tedavi oldu.

Bolu

Bolu'da da kesim esnasında çeşitli yerlerinden kesici aletlerle yaralanan 17 vatandaş, ambulans ve özel araçlarla Bolu İzzet Baysal Hastanesi Köroğlu Ünitesi ve kentteki diğer hastanelerin acil servislerine baş vurdu.

Yaralan 17 kişi, hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Hastane yetkilileri, Kurban Bayramı dolayısıyla kesici alet yaralanmalarının akşam saatlerine kadar devam etmesini beklediklerini söyledi.

Zonguldak

Zonguldak'ta da kurbanlıklarını kesmeye çalışırken yaralanan 27 "acemikasap", hastanelere başvurdu.

Zonguldak merkez ile Alaplı, Kozlu, Kilimli, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinde kurban kesim işleminin başlamasının ardından çeşitli hastanelerin acil servisleri, dikkatsizlik sonucu kendisini yaralayan "acemikasaplar" ile doldu.

Sakarya

Sakarya'da ise kurbanlıklarını kendi imkanlarıyla kesmeye çalışırken yaralanan vatandaşlar hastanelik oldu.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine gelen yaralı vatandaşlar, buradaki tedavilerinin ardından hastaneden ayrıldı.

Ayrıca, hastaneye başvuran bir vatandaşın parmağının koptuğu ve Kocaeli'deki hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Konya, Afyonkarahisar, Karaman ve Aksaray

Konya'da kurban kesimi sırasında yaralanan yaklaşık 100 kişi hastaneye başvurdu. Yaralanmaların genellikle bıçakla meydana geldiği öğrenildi.

El, kol, ayak ve bacaklarından yaralan vatandaşların çoğu ayakta tedavi edildi. Özel araçlarıyla hastanelere götürülen "acemi kasaplar" acil servislerde yoğunluğa neden oldu.

Afyonkarahisarda da kurban keserken yaralanan 50 kişi, Afyonkarahisar Devlet Hastanesine başvurdu.

Karaman'da ise kurban kesimi sırasında yaralanan 180 kişi, tedavileri için Karaman Devlet Hastanesine götürüldü.

Aksaray'da ise kurban keserken yaralanan 75 kişi, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracat etti. Kurban kesimi sırasında parmağını derinden kesen bir kişinin de Konya'ya sevk edildiği öğrenildi.

Bursa

Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya, Çanakkale, Bilecik ve Yalova'da kurban keserken yaralanan 877 kişi tedavi altına alındı.

Bursa'da, kesimhane ve boş alanlarda bayram namazı sonrası kurbanlıklarını keserken vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 550 kişi, özel araçlar ve sağlık görevlilerince kentteki hastanelere taşındı. Yaralıların büyük bölümü ayaktaki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Eskişehir

Eskişehir'de, kurban kesimi sırasında yaralanan 115 kişi, yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla hastanelere götürüldü. Tedavileri yapılan "acemi kasap"ların, bıçak ve satır kesiği ile kurbanlıkların tepmesi sonucu yaralandığı belirtildi.

Yalova

Yalova'da da kurban kesimi sırasında kendilerini yaralayan 22 kişi, Yalova Devlet Hastanesine başvurdu.

Kütahya

Kütahya'da 93, Bilecik'te 50, Balıkesir'de 37 ve Çanakkale'de de 10 kişi, el ve ayakta kesi ya da kurbanlıkların darbesiyle yaralanma sonucu hastanelerde kaldırıldı.

Doğu'da 167 "acemi kasap" hastanelik oldu

Erzurum'da, kurban keserken çeşitli nedenlerle yaralanan 65 kişi hastanelere başvurdu.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan "acemi kasaplar" tedavileri sonrası taburcu edildi.

Bölgede Iğdır'da 3, Tunceli'de 2, Kars'ta 35, Erzincan'da 30, Ağrı'da 23 ve Ardahan'da da 9 acemi kasap hastanede tedavi edildi.

Öte yandan, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Kilis'te 500'den fazla kişi kurban kesimi sırasında yaralanarak hastanelik oldu.

Sivas ve Niğde

Sivas'ta 283, Niğde'de 45 kişi kurban kesimi sırasında yaralandı.

Trakya'da 46 kişi hastanelik oldu

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da da 46 kişi kurban kesimi sırasında çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelik oldu.


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV