Ana Sayfa  /  SHA  /  'NEVRUZ BAYRAMINDA TÜRK MİLLETİNİN ÖZÜ VAR'
  • Facebook da Paylaş
'NEVRUZ BAYRAMINDA TÜRK MİLLETİNİN ÖZÜ VAR'
  • 21-03-2018
  • 0 yorum
  • 1484 okunma
Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Nevruz’un Türk’ün öz bayramı olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Bu bayram Türklerin tarih sahnesinde yeniden şahlanış simgesidir dedi.

Başkan Kılıç, yayınladığı mesajda; “Nevruz, Türkün gönlünde yanan İstiklal Ateşinden dağları erittiği iradenin adıdır. Bu bayramda Türk Milletinin özü vardır, tarihi ve emaneti vardır. Nevruz, binlerce yıllık tarihi süreç içerisinde Büyük Türk milletinin ortak ülkü ve dostlukta buluşturan köklü bir kucaklaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugüne ulaşmıştır. Bu iftihar meselesi olan kutlu günümüz gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmamız gereken büyük bir mirastır.

Türk tarihinde Ergenekon’dan çıkışını ve var oluş mücadelesini ortaya koyduğu iradeyi temsil eden Nevruz Bayramı, ayrıca baharın gelişinin de müjdeleyicisidir. Türk kültüründe yeni yılın başlangıcını simgeleyen Nevruz Bayramı Balkanlardan Orta Asya bozkırlarına, Adriyatik'ten Çin seddine, Kafkas yaylalarından Ortadoğu vadilerine, Kırım köylerinden Sibirya düzlüklerine kadar Türk'ün olduğu her bir coğrafyada coşkuyla kutlanmaktadır. Tarihiyle, coğrafyasıyla, şarkısıyla, şiiriyle, gelenek ve görenekleriyle Türk’ün bayramı Nevruz’u yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevidir.

Bu vesile ile başta Oğuzelili olmak üzere tüm Türk Dünyasının, yeniden doğuşunu simgeleyen ve güzel günlerin müjdecisi olan Türk'ün Ergenekon'dan çıkışını simgeleyen Nevruz Bayramını kutluyor, Türk coğrafyasına birlik, dirlik ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV