Ana Sayfa  /  SHA  /  'ŞEHİDİMİZİN MUSA ÖZALKAN’IN ADI, TELAFER’DE YAŞAYACAK'
  • Facebook da Paylaş
'ŞEHİDİMİZİN MUSA ÖZALKAN’IN ADI, TELAFER’DE YAŞAYACAK'
  • 26-01-2018
  • 0 yorum
  • 1835 okunma
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetini yerine getirmek üzere Irak’ın Telafer Şehrine gitmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetini yerine getirmek üzere Irak’ın Telafer Şehrine gitmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında;

"Afrin’e yönelik “Zeytindalı Harekatı’nda” Türk Milleti kahraman bir evladını, Ülkücü Hareket yiğit bir sevdalısını vatana feda etti. Ülküdaşımız, kahramanımız Musa Özalkan kardeşimiz devletimizin istiklâli, vatanımızın ve milletimizin bekası için Afrin’de şehadet şerbetini içti.

Şehidimizin şehadeti de, yaşantısı da kendisinden sonraki nesillere bir örnek teşkil ederken, yüreklerimizi burkan ama üzerlerdeki ölü toprağını atan, göğsümüzü kabartan bir vasiyeti gündeme geldi. Vasiyetinde şehit olursam Türkmen Bala'ları için anaokulu-kreş veya kültür merkezi yapılsın ismim verilsin diyordu. Ülkücü Milliyetçi Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli Bey, bu vasiyetin yerine getirileceğini milletimizle paylaştı.

Bilinmesini isteriz ki, şehit kardeşimizin vasiyetini yerine getirmek için bizzat Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatları doğrultusunda bugün Türkmenelindeyiz. Türkmen şehri Telafer’de gerekli çalışmaları yaparak yerel yöneticiler ile görüşüp, en kısa zamanda Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetindeki gibi Türkmen Bala'ları için anaokulu-kreş veya kültür yuvası inşa edecek ve şehit kardeşimizin adını ölümsüzleştireceğiz.

Şehidimizin ismiyle kurulacak olan bu eğitim öğretim yuvasında, binlerce Türkmen genci eğitim alacak ve gerektiğinde Musa Ağabeyleri gibi canlarını bu vatana feda edecek bir bilinç ile yetişecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle en derin saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Telafer’de ki eğitim yuvasının kurulmasını vasiyet ederek, şehadetiyle dahi sessiz yığınlara ders veren kahraman şehidimiz Musa Özalkan kardeşimize tekrar Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Şehidimizin emanetini sahiplenerek, manevi anlamı önemi çok büyük bu kutlu vazife ile bizleri onurlandıran Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e bir kez daha teşekkürlerimi arz ediyorum. Türk Milleti var oldukça, Ülkücü Hareket şehidimizin adını Telafer’de ve gönüllerde ebedi kılacaktır! Cenab-ı Allah kahraman Mehmetçiklerimizi mansur ve muzaffer eylesin.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!" dedi.

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV