Ana Sayfa  /  SHA  /  ALAŞEHİR BELEDİYESİ EV HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
  • Facebook da Paylaş
ALAŞEHİR BELEDİYESİ EV HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
  • 21-03-2018
  • 0 yorum
  • 2297 okunma
Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban sosyal belediyecilik anlamında yeni bir proje daha imza atıyor

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban sosyal belediyecilik anlamında yeni bir proje daha imza atıyor, Ilıca Mahallesinde Alaşehir Belediyesine ait 110 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan Âlâ-yaşam toplu konut projesinde günümüze kadar evi olmayan, ev alabilme hayali dahi kuramayan vatandaşların hayallerini gerçekleştiriyor.

407 adedi 100 m2,34 adedi 135 m2 ve 72 adedi 143m2 olarak toplam 513 adet konut inşaa edilecektir. 100 m2 lik daireler sosyal konut yönetmeliği kapsamında yapılacak olup, 1 yıldır Alaşehir ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, hane halkının aylık toplam geliri 4000 TL’yi aşmayan tüm vatandaşlar başvuru yapabilirler.

135 m2 ve 143 m2 lik daireler için, 2886 sayılı Devlet İhale kanununda ki başvuru şartlarının sağlanması gerekmektedir. Açık mutfak ve kapalı mutfak seçenekleri, merkezi ısıtma sistemli, asansörlü, yalıtımlı, sosyal yaşam alanları,şehir içi ulaşım imkanı ile inşaa edilecek konutlarda yaklaşık 1700-1800 vatandaş için yeni bir yaşam alanı oluşturulacak. Müracaatlar Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bulunan Ala- yaşam toplu konut başvuru ofislerinden yapılacaktır. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Karaçoban “Türkiye’de Bir İlk Olacak Bu toplu konut projesi Alaşehir’de Belediye eliyle hayata geçirilecek bu projeyle Türkiye’de bir ilk ve en büyük proje olacak. Bunun Türkiye’de küçük örnekleri var. Ama 513 dairelik bir büyük proje ortaya konmadı. 100 m2, 135 m2 ve 142 m2 olmak üzere 3 tip daire inşa etmeye karar verdik. 407 tanesi Sosyal konut olarak düşündük. 100 m2 aşmayacak. 34 tanesi 135m2 72 tanesi 143 m2 106 tane de büyük daire olarak karar verdik. Alaşehir’de Yeni Bir Mahalle Kuruyoruz Biz Alaşehir’de bir Sosyal Yaşam alanı oluşturuyoruz.1700 1850 kişilik Mahalle kuruyoruz.Şehir içi ulaşımın kolayca sağlanacağı devlet hastanesine yakınlığı bunların hepsi birer avantaj.Bu zamana kadar ev sahibi olamadım diyenlere ilaç gibi geleceğini düşünüyorum. Vatandaşlarımız için Hizmet Ediyoruz Üye olacak vatandaşlarımıza ödetebileceğimiz en düşük minimum taksiti ödetmek eve taşınma işlemleri gerçekleştikten sonra o dışarıda ödedikleri kirayı da buraya taksit olarak da koyabilmek şeklinde taksitlerimizi yükseltmeyi planlanıyoruz ama yakınlarımızda Denizli Sarayköy de bir örneği vardı oradaki uygulamada şuanda 1200tl taksitlerle başladı ve 5 yıl içinde 1650tl taksite çıktı yılda 2 defa ara senet kondu ve memur zammına bağlandı yani memur zam artışında bağlandı taksitler. Burada bizim dairelerimizde ise yılda 2 kere zam veya memur zam artışına bağlı böyle bir şey yok bunları bir defa kesinlikle dahil etmedik ama yapılacak olan planlamada ve finans çalışmalarında toplu konut dairesinin verebileceği ve verebileceği fiyatlarında altında çünkü hiçbir kar marşı gütmeden yapılan bir çalışma olacak bu dolayısıyla burada hani o dar gelirli ve geçinme güçlüğü çeken vatandaşa bu konutları en hızlı bir şekilde teslim etmeyi planlıyoruz kısmet olursa da ihale işlemlerimiz devam ediyor bunlarla ilgili herhalde nisan ayının sonuna kadar da temel atmayı planlıyoruz.” dedi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV