Ana Sayfa  /  TÜRK DÜNYASI  /  ALİYEV: 'HOCALI ASLA UNUTULMAYACAK'
  • Facebook da Paylaş
ALİYEV: 'HOCALI ASLA UNUTULMAYACAK'
  • 27-02-2016
  • 0 yorum
  • 4222 okunma
Azerbaycan Kickboks Federasyonu Başkanı ve Milli Meclis Milletvekili Adil Aliyev Hocalı Soykırımı'nın 24. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Azerbaycan Kickboks Federasyonu Başkanı ve Milli Meclis Milletvekili Adil Aliyev mesajında, "Uluslararası toplum Hocalı soykırımına uluslararası düzeyde hukuki değer vermiyor. Ayrıca, uluslararası kurumlardan Ermenistan'ı silkeleyen kararlar görmüyoruz. Bunun sonucudur ki, bugüne kadar Karabağ toprakları işgal altındadır." dedi.

Aliyev’in mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Dehşet yüklü Hocalı soykırım olaylarının üzerinden 24 yıl geçti. Bu olayın üstünden 100 yıl geçse bile, hiçbir zaman unutulmayacak ve gelecek nesiller tarafından yâd edilecektir.
 
Bu soykırım eylemi bir daha Ermenistan’ın hangi emellere sahip olduğunu göstermektedir. Ermeniler ve onların arkasında duran güçler masum insanları acımasızca katlettiler.
 
Maalesef, uluslararası toplum Hocalı soykırımına uluslararası düzeyde hukuki değer vermiyor. Ayrıca, uluslararası kurumlardan Ermenistan'ı silkeleyen kararlar görmüyoruz. Bunun sonucudur ki, bugüne kadar Karabağ toprakları işgal altındadır.
 
Bugün devletimiz tarafından yapılan sistemli propaganda mekanizmasının bir sonucu olarak, bazı ülkeler tarafından Hocalı soykırımına hukuki değer verildi.
 
Allah şehitlerimize rahmet eylesin!"

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV