Ana Sayfa  /  TÜRK DÜNYASI  /  AZERBAYCAN'DAN ERMENİSTAN ORDUSUNA DARBE
  • Facebook da Paylaş
AZERBAYCAN'DAN ERMENİSTAN ORDUSUNA DARBE
  • 24-04-2016
  • 0 yorum
  • 7409 okunma
Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim, Ermenistan askerlerinin tacizi nedeniyle sürüyor.

Temas hattına toplanan Ermenistan ordusu tankları Azerbaycan mevzilerine ateş açtı ve saldırı girişiminde bulundu. Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, Azerbaycan mevzilerine yaklaşmak isteyen bir tankın vurularak mürettebatıyla birlikte imha edildiği kaydedildi.

İşgalci Ermenistan askerlerinin Azerbaycan topraklarına yönelik tacizi sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığ'ından yapılan açıklamada, cephe hattında operasyonların durdurulmasına yönelik mutabakatın bir kez daha Ermenistan ordusu tarafından ihlal edildiği bildirildi.

Temas hattına toplanan Ermeni tanklarının Azerbaycan mevzilerine büyük çaplı silahlar ve havan toplarıyla ateş açtığı ve saldırı girişiminde bulunduğu, Azerbaycan ordusunun da karşılık verdiği belirtildi. Çatışmada, Azerbaycan mevzilerine yaklaşmak isteyen bir tankın vurularak mürettebatıyla birlikte imha edildiği kaydedildi.

Açıklamada, saldırı girişimde bulunan Ermenistan askerlerinin geri çekilmek zorunda kaldığı, toplarının ise cevap ateşleriyle susturulduğu bildirildi.

Azerbaycan ordusunun hiçbir kayıp vermediğini ifade edilen açıklamada, karşı tarafın provokasyonlar yaparak Azerbaycan'ı aktif askeri operasyonlara tahrik etmeye çalıştığı, benzer olaylarda tüm sorumluluğun Ermenistan'da olduğu vurgulandı.

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV