Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN GELECEĞE YÜRÜYECEĞİNE İNANIYORUM
  • Facebook da Paylaş
ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN GELECEĞE YÜRÜYECEĞİNE İNANIYORUM
  • 16-04-2017
  • 0 yorum
  • 3297 okunma
Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliği referandumundaki oyunu İstanbul'da kullandı. Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Erdoğan, "milletimizin geleceğe yürüyeceğine inanıyorum." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte saat 11:44 sularında, İstanbul Üsküdar'da oy kullanacağı okula geldi. Erdoğan, Saffet Çebi Ortaokulu'nda 3248 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Erdoğan, "milletimizin geleceğe yürüyeceğine inanıyorum." dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Öncelikle bu 16 Nisan, bugünkü halk oylaması, bu referandum, sıradan bir oylama değil. Yani Cumhuriyet tarihimizde birçok parlamenter sisteme yönelik oylamalarımız olmuştur. Bu arada bazı halk oylamaları da yaptık ama bu halk oylaması artık Türkiye Cumhuriyetinde yeni yönetim sisteminin, bir değişim, dönüşüm tercihi. Bu değişim dönüşüm tercihinde inanıyorum ki halkımız süratle çok daha hızlı bir kalkınmanın adeta sıçramanın yolunu açmaya inşallah karar verecektir." dedi.

"İnanıyorum ki milletimiz tercihini yaparak geleceğe yürüyecektir"

"Bizim çok daha hızlı büyümemiz lazım, çok daha hızlı yürümemiz lazım." diye konuşkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"İnanıyorum ki milletimiz bugün bu tercihini yurt içinde ve yurt dışında yapmak suretiyle, Türkiye, bu akşam sandıklar açılıp sayım yapılınca, inşallah o beklenen tercihini yapmak suretiyle geleceğe yürüyecektir. Ben milletimin demokrasideki sağduyusuna, bu sağduyuyla geleceğe yürüyeceğine inanıyorum. Ve milletime en kalbi duygularla şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum."

 

Etiketler : referandum -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV