Ana Sayfa  /  TÜRK DÜNYASI  /  GENELKURMAY: '12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ'
  • Facebook da Paylaş
GENELKURMAY: '12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ'
  • 29-04-2016
  • 0 yorum
  • 2910 okunma
Genelkurmay Başkanlığı, Mardin ve Şırnak’ta devam eden operasyonlarda 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: "Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda; altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Yedi el yapımı patlayıcı imha edildi.

Şırnak’da devam eden operasyonda; altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. 376 Biksi makineli tüfek fişeği, dokuz Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 610 fişeği, 160 av tüfeği fişeği, bir roketatar mühimmatı, bir dürbün, bir sırt çantası, bir gaz maskesi ele geçirildi, 14 el yapımı patlayıcı imha edildi.
Bingöl’de icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen iki sığınak içerisinde; 22 Kaleşnikof piyade tüfeği, bir Uzi makinalı tabanca ve iki şarjörü, 30 el bombası, üç el yapımı patlayıcı düzeneği, 21 RPG-7 roketatar mühimmatı, 7.640 Biksi makineli tüfek fişeği, 500 12,7 mm.lik uçaksavar makineli tüfek fişeği, 300 M-16 piyade tüfeği fişeği, üç YAESU marka büyük telsiz (kullanılmamış), iki YAESU marka el telsizi (kullanılmamış), bir silah üstü gece görüş cihazı (kullanılmamış), iki video kamera (kullanılmamış) ele geçirildi.
Şanlıurfa’da yapılan kontrolde, bir bölücü terör örgütü (PKK/YPS) mensubu terörist yakalandı. Bölücü terör örgütüne üye olmaktan aranan; Balıkesir’de bir, Tunceli’de bir, Erzincan’da bir ve Van‘da bir olmak üzere toplam dört terörist yakalandı." 


Cihan

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV