Ana Sayfa  /  YURTTAN HABERLER  /  HAKKARİ, TUNCELİ VE ŞIRNAK'TA 31 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
  • Facebook da Paylaş
HAKKARİ, TUNCELİ VE ŞIRNAK'TA 31 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
  • 02-11-2017
  • 0 yorum
  • 348 okunma
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında 19, Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde 9, Şırnak'ta 3 olmak üzere 31 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütüne yönelik sabah saatlerinde başlayan ve devam eden operasyonlarda güvenlik güçleri, teröristler ile sıcak çatışmaya girdi.

Operasyonlarda, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında 19, Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde 9, Şırnak'ta 3 olmak üzere 31 terörist etkisiz hale getirildi.

Irak'ın kuzeyine kaçmaya çalışıyorlardı

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmede de Şemdinli ilçesindeki 19 teröristin, Ortaklar bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen çatışma sonrasında devam eden hava destekli operasyonda, bölgeden Irak'ın kuzeyine kaçmaya çalıştıkları hava ve keşif vasıtaları ile tespit edilen teröristlere yönelik icra edilen hava harekatında etkisiz hale getirildikleri belirtildi.

Bilgilendirmede, bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde üç RPG-7 roketatar silahı, bir AT-4 roketatar silahı, 10 roketatar mühimmatı, sekiz sevk fişeği, bir kalaşnikof piyade tüfeği, 10 el bombası ve beş özel yapılmış şemsiye ele geçirildiği kaydedildi.

Tunceli Valiliğinden açıklama

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör örgütüne yönelik Nazımiye ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda bir grup terörist ile sıcak temas sağlandığı anımsatıldı.

Çıkan çatışmada 8'i ölü, biri sağ olmak üzere 9 teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatılan açıklamada, operasyonda 6 kalaşnikof tüfek ile bir M-16 piyade tüfeği, biksi ve kanas olarak bilinen keskin nişancı tüfeği ile çok sayıda yaşamsal malzemenin ele geçirildiği kaydedildi.

Şırnak Valiliğinden açıklama

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Bestler-Dereler bölgesi Uğur Tepe mevkisinde İnsansız Hava Aracı (İHA) ile 3 bölücü terörist tespit edildi.

Yapılan hava harekatında 3 terörist etkisiz hale getirildi.


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV