Ana Sayfa  /  YURTTAN HABERLER  /  HAKKARİ'DE ŞEHİTLER İÇİN TÖREN
  • Facebook da Paylaş
HAKKARİ'DE ŞEHİTLER İÇİN TÖREN
  • 17-10-2017
  • 0 yorum
  • 471 okunma
Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde bölücü teröristlerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda şehit olan 4 askerin cenazesi memleketlerine uğurlandı.

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde teröristlerin el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törende şehitler Piyade Uzman Çavuş İlhan Sezer, Piyade Uzman Çavuş Furkan Aydın, Piyade Uzman Çavuş Adem Gezer ve Piyade Uzman Çavuş Seçkin Arıkan'ın Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirildi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehitlerin özgeçmişleri okundu, dua edildi.

Şehitler Sezer (Bolu), Aydın (Osmaniye), Gezer (Erzurum) ve Arıkan'ın (Eskişehir) cenazeleri memleketlerine uğurlanmak üzere helikopterle Van'a gönderildi.

Törene Vali Cüneyit Orhan Toprak, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri, asker ve polisler katıldı.


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV