Ana Sayfa  /  YURTTAN HABERLER  /  KÖYCEĞİZ'DEKİ OPERASYONDA ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
  • Facebook da Paylaş
KÖYCEĞİZ'DEKİ OPERASYONDA ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
  • 06-10-2017
  • 0 yorum
  • 580 okunma
Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin etkisiz hale getirildiği, ikisinin de arandığı operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Toparlar bölgesindeki ormanlık alanda olduğu belirtilen bölücü terörist grubuna yönelik güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonlar sürüyor. Dün, 5 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda kaçan iki teröristin de yakalanması için bölgedeki çalışmalar devam ediyor.

Güvenlik güçleri teröristlere ait bir adet kalaşnikof tüfek, 5 şarjör, iki adet M16 silah,10 şarjör, 3 tabanca, 3 şarjör ele geçirdi. Aramada 21 el bombası, 5 kilogram plastik patlayıcı, 3 elektrikli kapsül, iki elektrikli bomba düzeneği, 4 kutu 5,56 milimetrelik mermi, birer termal dürbün, top infilaklı fitil, kutu içerisinde patlayıcı ile elektronik LED lambalı devre, akü, tablet, cep telefonu ve taşınabilir şarj cihazı bulundu.

Öte yandan, 4 Ekim'de Seydikemer ilçesi yakınlarında yol kontrolünde 4 terörist ve 3 işbirlikçisi yakalanmış, yetkililer, bu iki terörist grubunun birbirinden bağımsız hareket ettiğinin belirlendiği bilgisini vermişti.


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV