Ana Sayfa  /  DÜNYA  /  LONDRA'DAKİ TERÖR SALDIRISINDA 7 KİŞİ ÖLDÜ
  • Facebook da Paylaş
LONDRA'DAKİ TERÖR SALDIRISINDA 7 KİŞİ ÖLDÜ
  • 04-06-2017
  • 0 yorum
  • 431 okunma
Londra Köprüsü ve yakınındaki Borough Market’te yerel saatle 22:00’de gerçekleştirilen terör saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısının 7’ye yükseldiği açıklandı.

LONDRA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDA ÖLENLERİN SAYISI 7’YE YÜKSELDİ

Londra Köprüsü ve yakınındaki Borough Market’te yerel saatle 22:00’de gerçekleştirilen terör saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısının 7’ye yükseldiği açıklandı.

İngiliz polisi saldırıyı gerçekleştiren 3 kişinin vurularak öldürüldüğünü, saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 7’ye yükseldiğini duyurdu. Çevre hastanelerde tedavi gören yaralananların sayının ise 48 olduğu bazılarının durumunun hala ağır olduğunu açıklandı.

SALDIRGANLAR SAHTE BOMBA İZLENİMİ VEREN YELEK GİYDİ

Londra köprüsü üzerinde bir minibüsün yayların üzerine sürüldüğü daha sonra ise diğer uçta bulunan Borough Pazarına yöneldiği olayda minibüsten çıkan 3 saldırganın üzerlerinde bomba olduğu izlenimi veren yelekler giydiği ifade edildi.

MİLLETVEKİLLERİ SEÇİM KAMPANYALARINI DURDURDU

Olaydan hemen sonra açıklama yapan parti liderleri önümüzdeki hafta yapılacak seçimler için yürüttükleri kampanyaları durdurduklarını açıkladılar. Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisinin (UKIP) lideri Paul Nuttall ise kampanyasını durdurmayacağını zaten terörü gerçekleştirenlerin amacının bu olduğunu kampanyasına devam edeceğini açıkladı.

Olayla ilgili olarak acil güvenlik toplantısı gerçekleştiren Başbakan Theresa May’in ise kısa zaman içinde konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

DIŞİŞLERİ: TERÖRLE MÜCADELEDE BİRLEŞİK KRALLIK'A HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca Londra'da dün gece gerçekleştirilen terör saldırıları kınanarak, "Benzer saldırılara birçok defa maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkı, Birleşik Krallık halkının acısını anlamakta ve paylaşmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelede Birleşik Krallık'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın Londra'da meydana gelen terör saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Londra'da dün gece gerçekleştirilen bir dizi terör saldırısı sonucunda bir kez daha masum insanların hayatını kaybettiği ve yaralıların olduğu derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Alçakça işlenen bu saldırıları en güçlü ifadelerle kınıyoruz. Bu zor gününde dayanışma içinde olduğumuz dost Birleşik Krallık halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına sabır, yaralananlara acil şifa diliyoruz. Benzer saldırılara birçok defa maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkı, Birleşik Krallık halkının acısını anlamakta ve paylaşmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelede Birleşik Krallık'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" 

 

DHA

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV