Ana Sayfa  /  DÜNYA  /  PUTİN’İN DANIŞMANINDAN S-400 AÇIKLAMASI
  • Facebook da Paylaş
PUTİN’İN DANIŞMANINDAN S-400 AÇIKLAMASI
  • 12-09-2017
  • 0 yorum
  • 649 okunma
Rusya Devlet Başkanı Putin'in Danışmanı Kojin, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalanarak uygulanmaya hazırlandığını bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını bildirdi.

Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında görüşmeleri yürütülen S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kojin "Sözleşme imzalandı, uygulanmaya hazırlanıyor. Biliyorsunuz, S-400 en kompleks teknik araçlardan oluşan en karmaşık sistemlerden birisidir. Bu yüzden burada pek çok nüans bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

Sözleşmeyle ilgili alınan tüm kararların kesinlikle iki ülkenin stratejik çıkarlarına uygun olduğunu garanti ettiğini söyleyen Kojin, bu bağlamda Türkiye'ye baskı yapmak isteyen bazı Batılı ülkelerin tepkisini anladıklarını belirtti.

Kojin, bu sistemler için pek çok ülkenin de sırada beklediğini sözlerine ekledi.


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV