Ana Sayfa  /  TÜRK DÜNYASI  /  SARAYBOSNA'DA 'RAMAZAN KİTAP FESTİVALİ' BAŞLADI
  • Facebook da Paylaş
SARAYBOSNA'DA 'RAMAZAN KİTAP FESTİVALİ' BAŞLADI
  • 13-06-2017
  • 0 yorum
  • 1266 okunma
Bosna Hersek'te ramazan aylarının gelenekselleşmeye başlayan etkinliklerinden biri olan Ramazan Kitap Festivali, başkent Saraybosna'da başladı.

Bosna Hersek'te ramazan aylarının gelenekselleşmeye başlayan etkinliklerinden biri olan Ramazan Kitap Festivali, başkent Saraybosna'da başladı.

 

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen festival, başkentteki Saraybosna Çocukları Meydanı'nda ziyarete açılırken ülke genelinden çok sayıda yayınevinin katıldığı etkinliğe vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.

Festivalin organizatörlerinden Connectum Yayınevi Müdürü Ajet Arifi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Müslümanların kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'in ramazan ayında indirilmeye başlandığına işaret ederek "Amacımız ramazan ayı boyunca şehrimizi kültürel etkinliklerle buluşturmak." dedi.

Ramazan ayında yardım etmenin ve bağış yapmanın önemine işaret eden Arifi, festival kapsamında artık gelenekselleşen kitap bağışı kampanyasının, etkinliğin en önemli parçalarından olduğunu söyledi.

Arifi, festival kapsamında bağışlanan kitapların bu yıl, ülkenin orta kesimlerindeki Gornji Vakuf'taki şehir kütüphanesine gönderileceğini ifade etti.

Festival kapsamında, çocuklara özel büyük bir stant da kurulurken, buraya gelen küçük ziyaretçiler için boyama kitapları ve resim yapma imkanı da sunuluyor.

6. Ramazan Kitap Festivali, 23 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

AA

Etiketler : saraybosna - ramazan - kitap - festival -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV