Ana Sayfa  /  YURTTAN HABERLER  /  ŞIRNAK VE HAKKARİ'DE 5 TERÖRİST TESLİM OLDU
  • Facebook da Paylaş
ŞIRNAK VE HAKKARİ'DE 5 TERÖRİST TESLİM OLDU
  • 21-12-2017
  • 0 yorum
  • 337 okunma
Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 terörist Şırnak'ta, bir terörist Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 bölücü terör örgütü üyesi, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Bingöl'ün Genç İlçesi'ndeki arazi aramasında, bir sığınak içerisinde 3 Kalaşnikof piyade tüfeği, 3 el telsizi, 35 el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış tüp, 600 pil, 10 uyku tulumu, 2 ton erzak ve muhtelif malzeme ile Batman'ın Sason ilçesinde, bir güneş paneli, 6 sırt çantası, 4 uyku tulumu, 40 pil, 50 metre sera naylonu, 100 metre alüminyum folyo, 5 el feneri ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Öte yandan, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde, toprağa gömülü bulunan iki el yapımı patlayıcı imha edildi.

Hakkari'de bir terörist teslim oldu

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi. 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"20 Aralık'ta Yüksekova ilçesinde, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan hakkında yakalama kararı bulunan bölücü terör örgütü mensubu, kurulan irtibat sonucu görevlilerimizin belirttiği yere gelerek teslim olmuştur. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV