Ana Sayfa  /  TÜRK DÜNYASI  /  TÜRKMENLERİN VARLIK MÜCADELESİ
  • Facebook da Paylaş
TÜRKMENLERİN VARLIK MÜCADELESİ
  • 11-04-2016
  • 0 yorum
  • 1887 okunma
Kerkük'teki Beşir Kasabası Işid'den kurtarılıyor.

Türkmen Halk Kuvvetleri Kerkük'ün güneyindeki Beşir Kasabasını IŞİD'den kurtarmak için geniş bir operasyon düzenledi.Şiddetli çatışmalarda, top ve patlama sesleri yükseldi.

Türkmen Halk Kuvvetleri 2014 yılında IŞİD'ın kontrolüne geçen Beşir Köyü'nü geri almak için geniş bir operasyon düzenledi. Şiddetli çatışmalar sonrası, Işid'ın köyden geri çekilmeye başladığı bildirildi.

Ağır silahlarla Beşir Köyü'nü geri almak için Işid'e yönelik düzenlenen operasyona, Irak Hava Kuvvetleri de destek verirken koalisyon uçaklarının vermediği belirtildi.

Çatışmaların şiddetlendiği sırada militanların Türkmenler'e yönelik bomba yüklü araçlarla intihar saldırıları düzenlediği bildirildi. Patlayan bombaların Kerkük 'ten de hissedildiği ve halkta paniğe yol açtığı aktarıldı. Şiddetli çatışmalar sonrasında Işid'ın köyden geri çekilmeye başladığı ifade edildi. 

Çatışmanın hala devam ettiği bölgede, çok sayıda gönüllü askerin yaralandığı, şehir merkezindeki birçok bölgede ambulansların siren seslerinin duyulduğu ifade edildi.

Etiketler : türkmen - ışid - kerkük - ırak -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV