2018 Yılı POLİS Alımları Ne Zaman? Ayrıntılar haberimizde (POMEM, PÖH, PAEM, PMYO)

Bu haber 05 Ağustos 2018 - 19:51 'de eklendi.

Süleyman Soylu 2018 bitmeden 20 bin kadar polis alımı olacağını söylemişti. 2018 yılının geri kalanında polis alımları olacak mı? PAEM, POMEM, PMYO ve PÖH birliklerine ne kadar kontenjan ayrılacak? Tüm ayrıntılar benguturk.com ayrıcalığı ile haberimizde…

2018 Yılı Alımları

Bakanı Süleyman Soylu, 23. Dönem POMEM ile ilgili uzun süredir merak edilen sorunun yanıtını verdi. 2018 yılında 23. dönem polis (POMEM) başvurusu bekleyen adaylara müjde hükümetten geldi.

Süleyman Soylu yeni dönem POMEM alımlarının KPSS lisans sınavından sonra yapılacağını duyurmuştu.

POMEM nedir?

Pomem açılımı Polis Meslek Eğitim Merkezi olan polis yetiştirme kurumunun kısaltılmış ismidir. 6 ay ve üzeri eğitim veren üniformalı ve yatılı polis okuludur. Bu okuldaki öğrencilerin tüm ihtiyaçları ve harçlıkları eğitimleri boyunca devlet tarafından karşılanmaktadır. Pomem diğer yatılı okullarda olduğu gibi eğitiminiz sırasında ev iznine çıkmanıza olanak tanır. Sosyal aktivitelere katılır, resmi ve dini tatillerde izinli sayılırsınız. Bu kurumdan mezun olduktan sonra polis unvanını alır ve Polis Teşkilatı bünyesinde hizmet edersiniz.

Pomem Şartları Nelerdir?

Pomem şartları yaş, eğitim, sağlık gibi kriterlerin toplamından oluşmaktadır. Öncelikle Pomem’e başvurabilmek için kontrol edilen kriter 31 Aralık itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmanızdır. Bayan ve erkeklerde yaş sınırı aynıdır. Askerlik şartı bulunmaz ve askerdeyken bile başvuru yapma şansınız bulunur. Polisler silahlı kolluk kuvveti olduklarından dolayı sağlık şartlarına oldukça dikkat edilir. Göz bunların en başında gelmektedir. Pomem’e girebilmeniz için iki gözünüzün görme gücü toplamının 20 üzerinden en az 16 olması gerekir. Lazer ile yapılan işlemler yasak olmayıp, oranı sağladıktan sonra bir önem arz etmez.

Genel sağlık şartlarında da aranan bazı özellikler bulunur. Başvuran kişinin kambur veya kuş göğsü kafese sahip olmaması, konuşmasının düzgün ve dişlerinin eksiksiz olması gibi şartlar da mevcuttur. Diş telinizin olması engel teşkil etmezken, 5’ten fazla dişinizin eksik olması durumunda başvurunuz reddedilebiliyor. Kellik engel oluşturmazken, hamilelik olması halinde direkt eleniyorsunuz. Bu aşamaları geçtikten sonra sicil durumunuz kontrol edilecektir.

Sizin veya birinci derece yakınlarınızın yüz kızartıcı bir suçtan sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir davadan koşullu serbest bırakılma kararı bile sicilinizi olumsuz etkiler. Hukuktaki suçların kişiselliğinden dolayı diğer aile üyeleri devlete karşı bir suç işlemedikçe sizi etkilemez.

Pomem Aşamaları Nelerdir?

Pomem aşamalarının genel hatlarıyla özeti KPSS sınavına girmek, İnternetten başvuru yapmak, ön sağlık elemesinden geçmek, fiziki yeterlilik parkurundan geçer not almak ve sözlü mülakata katılmaktır. KPSS baraj puanı ağırlıklı olarak 60 veya 65 olarak belirlenmektedir. Lisans mezunlarının genel yetenek ve genel kültür bölümünden asgari bu puanı almaları beklenir. Erkek adaylarda boy şartı 167 iken bayanlarda 162 santimetredir. Ön sağlık testinde boy kilo analizi yapıldıktan sonra fiziki parkura alınırsınız. Fiziki parkurda koşu, mekik, engelli parkur gibi şeylerdeki başarınız ölçülerek puanlamanız oluşturulur.

Pomem Puanı Nasıl Oluşur?

Pomem puanınız belli yüzdeler alınarak oluşturulur. KPSS puanınızın %30’u hesaplamaya dahil edilir. Ardından spor yani fiziki parkurdaki başarınıza göre verilen puanlama da KPSS oranınızın üzerine %30 puan olarak eklenir. Ve son olarak yapılan sözlü mülakat puanınızın %40’ı da katıldıktan sonra Pomem puanınız tamamlanmış olur. Bu puanlar Türkiye geneli ve katıldığınız il geneline göre sıralama yapılmasını sağlayacaktır.

Bayların asil listesi ve bayanların asil listesi oluşturulduktan sonra alınacak kişi sayısına kadar olan adaylar çağırılır. Herhangi bir nedenle gelmeyen veya bir durumdan ötürü elenen adayların yerine yedek listelerden aday çağrılmaya devam edilir. Bu şekilde senenin başında belirlene rakam doldurulunca alımlar kapatılır. Pomem okulundayken bile elenen aday olabileceğinden yedek adaylara sıra gelmesi imkansız olarak algılanmamalıdır. Son dakikaya kadar alımlar yapılmaktadır.

2018 Yılı Alımları

PÖH (Polis Özel Harekat) alımları ile ilgili bir çok kaynaktan bir çok söylem ve haber görmüş olabilirsiniz. Fakat bunların hiç bir gerçekliği ve kıymeti harbiyesi bulunmamaktadır. 2018 yılında PÖH alımları yapılıp yapılmayacağı malesef meçhul.

Türkiye'nin bir çok bölgesinden vatanperverler 19. dönemde olduğu gibi lise mezunu PÖH alınmasını talep ediyor. Fakat böyle bir personel alımı PÖH tarihinde ilk kez yapılmıştı ve devamında yapılmayacağı tahmin ediliyor. 24. dönemde de PÖH alımların olmayacağı ve meslek içinden alımların gerçekleştirileceği kulislerde konuşuluyor.

Sizlerde PÖH alımlarının olmasını istiyorsanız taleplerinizi aşağıdaki yorum alanından bizlere ulaştırabilir, gerekli mercilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Polis Özel Harekat alımları hakkında talepleriniz neler? Kaç bin alım yapılmalıdır? Eğitim seviyesi ne olmalıdır?

2018 Yılı Alımları

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yapılan yazılı açıklamaya göre detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Bunun yanında sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Akademinin internet sitesinden ilan edilecek. Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri, Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Ön başvurular, Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet sitesinden online yapılacak.

PMYO KAÇ KADIN KAÇ ERKEK ALINACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklama doğrultusunda 2 bin 250 erkek memur, 250 kadın memur alınması kararlaştırıldı.

PMYO BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Polis Akademisi Başvuruları ile ilgili gelen açıklama doğrultusunda henüz tam olarak bir tarih verilmedi. Ancak önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamayla birlikte tüm detaylar netleşecek.

PMYO BAŞVURU ŞARTLARI NELER? BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak polis memuru adaylarından;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

- KPSS'de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

- Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8'inci maddesinin

- bendinde belirlenen puanın en az % 80'ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

- 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)

- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

- Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

- Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

- Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

- Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile durumunu belirtecektir.)

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

- Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

- Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

- Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

BOY VE KİLO KAÇ OLMALI? PMYO BOY VE KİLO ŞARTLARI!

Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans programına alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, kadınlarda 162 cm olacaktır

Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön lisans programına alınacak öğrencilerin; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18.00 (dahil) ile 27.00 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.

PMYO SINAVI PUAN HESAPLAMA

Sınavın değerlendirmesi YGS puanınının %30, fiziki yeterlilik puanınızın %30 ve mülakat puanınızın %40'ı alınarak yapılmaktadır. Başarılı olan adaylar 15 günlük intibak eğitimine tabi tutularak sonrasında polis meslek yüksek okulu öğrencisi olur.

2018 Yılı Alımları

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz PAEM kısaltmasının ne anlama geldiği hakkında tarafımıza birçok soru gelmektedir. Polislik mesleğine ilgi duyan adaylar başta olmak üzere, birçok insan tarafından tarafından merak edilen bu soruyu yanıtlamak gerekirse; PAEM kelime anlamı olarak Polis Amirleri Eğitim Merkezi anlamına gelmektedir. Daha önceleri komiser yardımcısı olmak isteyen adaylar Polis Akademilerinde eğitim görerek bu mesleği icra edebiliyorlardı. Ancak 2015 yılında yapılan yasal değişiklik neticesinde ve Polis Akademilerinin sadece kurum olarak varlığını sürdürmesi konusunda verilen karardan sonra, Polis Amirleri Eğitim Merkezi açılmıştır. Bu sayede lisans mezunu olan vatandaşlar, komiser yardımcısı olabilmek için PAEM’de eğitim görmeye başlamıştır.

Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ?

Birçok linsans mezunu gencin aklında polislik mesleğinin yattığını ve akıllarında en büyük soru olarak 2018 PAEM Başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun olduğunu biliyoruz. Elbette bu zorlu ve güzel mesleği icra etmek isteyen bireylere bu konuda en doğru bilgileri vermekle yükümlüyüz. Bu konuda sizleri en güncel ve detaylı bilgilerle aydınlatmaya çalışacağız. En sık sorulan sorularla ilgili aklınıza takılan herşeyi aydınlatıp tüm cevapları vereceğiz. Bu konu hakkında tarafımıza sıkça gelen sorulara sırasıyla cevap vermek gerekirse:

PAEM Alımı Neden Ağustos 2018’de Yapılacak ?

Adayların en çok merak ettiği sorulardan bir diğeri de PAEM alımlarının neden 2018 yılında yapılacağı sorusudur. Bunun sebebi KPSS sınavının o tarihlere yakın bir tarihte yapılacak olmasından dolayıdır. Çünkü PAEM alımı için adayların o yıl içinde girmiş oldukları KPSS sınav sonucu da istenmektedir.

Ayrıca PAEM için Eylül sonu gibi eğitim öğretime başlaması planlanmaktadır. Bu sebepten dolayı da çok ileri bir tarihte alım yapılması mümkün değildir. 2018 KPSS sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla bu tarihten sonraki bir ay içinde sonuçlar açıklanmış olacak ve çok yüksek ihtimalle PAEM alım ilanı da 2018 Ağustos ayı içerisinde çıkmış olacaktır.

Şunu belirtmekte fayda görüyoruz; PAEM alımı kesin olarak Ağustos 2018 yılında yapılacak diye bir şey söz konusu değil. Bu konuda yapılmış resmi bir açıklama mevcut değil.Geçmiş dönemlerdeki alımlara bakarak tahmin yürütüyoruz. PAEM için önemli olan 2018 KPSS sınavını hakkında ise http://www.osym.gov.tr/ adresinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

2018 PAEM Ön Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?

Geçtiğimiz dönemlerde PAEM alım ilanları için ön başvurular genellikle Temmuz aylarında yapılmaktaydı. 2017 yılı PAEM alımları için de süre Temmuz ayının 2. haftası başlamıştı. 2018 PAEM ön başvurularının da 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde ya da en geç 2018 Ağustos ayı içerisinde başlamasını bekliyoruz. Elbette alım ilanı çıktıktan sonra KPSS’de elde edeceğiniz puan da PAEM tarafından kabul edilebilmeniz için büyük derecede önem arz ettiğini unutmamalısınız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

35 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Taha Duman 5 Ağustos 2018 / 21:34 Cevapla

Merhaba öncelikle haberleriniz için size çok teşekkür ederim. pomem kapsamında alınacak olan pöh grubunda lise mezunuda alınmasını istiyoruz. devletimize milletimize yararı dokunacak kanını kırpmadan feda edebilecek pomem camiasında bulunabilecek kapasitede birçok vatan evladımız bulunmaktadır. Sabırla ve duğa ile devlet büyüklerimizden o müjdeli haberi bekliyoruz. Hayırlı Çalışmalar. Kolay gelsin.

ssese 5 Ağustos 2018 / 22:20 Cevapla

ya ben bu sene liseden mezun oldum geçen sene kpss ye girmemiz gerektiğini kimse söylemedi kpss ye girmediğim için pmyo ya gidemeyecek miyim

Sait Özkan 6 Ağustos 2018 / 04:54 Cevapla

19. Dönem pöh alımında 38 sn. Ile rekor yaptığım parkurda düşüp elendim aylarca ağladım ama bu ülkenin evlatlarında ayrım yapılmamasından yanayız lise mezunları içinde alım yapılmalı nasip denen birşey varsa ve biz buna inanıyorsak okul bahane edilip önümüze geçilmemeli şehitte bizim yaş okul soruluyor mu şehit ne mezunu diye o yüzden devletimizden isteģimiz lise mezunlarından tekrar alım yapılmasıdır.

Sait Özkan 6 Ağustos 2018 / 04:56 Cevapla

19. Dönem pöh alımında 38 sn. Ile rekor yaptığım parkurda düşüp elendim aylarca ağladım ama bu ülkenin evlatlarında ayrım yapılmamasından yanayız lise mezunları içinde alım yapılmalı nasip denen birşey varsa ve biz buna inanıyorsak okul bahane edilip önümüze geçilmemeli şehitte bizim yaş okul soruluyor mu şehit ne mezunu diye o yüzden devletimizden isteģimiz lise mezunlarından tekrar alım yapılmasıdır…

Tarık 6 Ağustos 2018 / 08:56 Cevapla

Lise mezunu Kpss Şartsız polis özel harekat alımı talep ediyoruz sayın devlet büyüklerimiz

YILDIRIM 6 Ağustos 2018 / 09:02 Cevapla

SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ ALIM YAPIN NOLUR POLİS ÖZEL HAREKAT GÖNÜLLÜLÜKTÜR LÜTFEN BİZLERİN 19 DÖNEMDEKİ KARDEŞLERİMİZDEN NE FARKIMIZ VAR LİSE MEZUNLARINA BU HAKKI VERİN NOLUR KPSS ŞARTSIZ ALIMLARIN DEVAM ETMESİNİ TALEP EDİYORUZ SAYGILARIMLA EFENDİM

Behzat 6 Ağustos 2018 / 16:52 Cevapla

Lise mezunlarına kpss şartsız PÖH yolu açılmasını bir çok aday gibi bende gönülden istiyorum ve destekliyorum!

Ertürk Pektaş 6 Ağustos 2018 / 17:16 Cevapla

Lise mezunu, askerlik şartı istenmeyen ve kpss şartsız alım yapılmasını talep ediyorum. Polis Özel Harekat zaten diğer polis birimlerine göre ağır ve zor bir birim birçok eleme yöntemleri var zaten. Alım yapın orayı hakedecek kişi zaten kendini belli edecektir.

Turan kılıç 6 Ağustos 2018 / 17:18 Cevapla

Lütfen lise mezunu da alsınlar

Mehmet 6 Ağustos 2018 / 17:27 Cevapla

Pöh alimlari olsun ama lise duzeyinde olsun ki başvuru yapabilelim yaş 35 olsun olmasi gereken yaş

Cihan ünal 6 Ağustos 2018 / 18:52 Cevapla

Pöh için üniversite değilde lise kpss sartsız alımların yapılması daha mantıklı üniversite mezunları iş bulmada daha kolay iş bulabilirler , ama lise mezunlarının okadar şansı olmuyor biz lise mezunları olarak gönüllü olarak bir polis özel harekatçı olalım mesleğimiz olsun. Milletimize yakışır şekilde görevimizi yapalım . Gerekli mevkilere ulaşır inşallah .

Hakan 6 Ağustos 2018 / 19:01 Cevapla

Lise mezunu kpss siz pöh alımı talep ediyoruz…

Gizem 6 Ağustos 2018 / 20:11 Cevapla

Lise mezunu kpss şartı aranmaksızın başvuruların olmasını istiyoruz. Zaten önlisans ve lisans mezunların polis olma ihtimali var .Lise mezunlarında yer verilmesini istiyoruz

PÖH ALIMI 6 Ağustos 2018 / 23:46 Cevapla

SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ ALIM YAPIN NOLUR POLİS ÖZEL HAREKAT GÖNÜLLÜLÜKTÜR LÜTFEN BİZLERİN 19 DÖNEMDEKİ KARDEŞLERİMİZDEN NE FARKIMIZ VAR LİSE MEZUNLARINA BU HAKKI VERİN NOLUR KPSS ŞARTSIZ ALIMLARIN DEVAM ETMESİNİ TALEP EDİYORUZ SAYGILARIMLA EFENDİM

Ayşe duran 7 Ağustos 2018 / 00:12 Cevapla

Lütfen lise mezunu pöh alımları olsun kadınlar içinde öncelik olmalı 🙏🙏

Yasin demir 7 Ağustos 2018 / 00:59 Cevapla

Ben lise menzunuyum polislik alımı özel harekat Olmak istiyorum Hedefim. Cumhurbaşkanını korumak istiyorum. Onun için ölmeye hazırım vatanım için Türkiye vatandaşı olarakta ölmeye hazırım. Allah kısmet ederse hedeflerimi gerçekleştirecek
Vatan sana canım veda

Lise menzun KPSS alımı var mı polis için özel harekat için ?
#ömerhalisdemir

Burak 7 Ağustos 2018 / 09:58 Cevapla

Öncelikle pöh alımı dısardan olmıycak sayı baya arttı ayrica vatanimi seviyorum lise mezunu pöh olucam diyenler uzman cavuș olun? Bir digeride 35 yaș sınırı pöh egitimi arti stajer polislik bir bucuk yıl zaten ne zaman calisicaksiniz? Direk emekli olun egitimi bitirince olmadı 25 yasindaki adama dagda o yukle intikal yapmak zor geliyor 35 yasinda pöh mü olur?

Yağmur 7 Ağustos 2018 / 10:46 Cevapla

Yaş 35 olmalı önümüz kapatılmamalı

Yakup gülay 7 Ağustos 2018 / 11:09 Cevapla

Lise mezunu özel harekat alımı olsun lütfen

Turgut Çelikten 7 Ağustos 2018 / 11:11 Cevapla

Lise mezunu olur inşallah

Günalp Karakoç 7 Ağustos 2018 / 12:05 Cevapla

Bu sene olmasını isteyenler arasındayım inşallah alım olur ve atanırız.

Furkan ÖZATA 7 Ağustos 2018 / 12:54 Cevapla

2016 yılında liselilerin girdiği KPSS ile alım yapılacak lise mezunlarından da alım yapılırsa çok iyi olur çünkü herkesin en büyük hayalleri askerlik polislik o da olmazsa insanların hepsinin hayatı değişiyor kimi fabrikaya kimisi inşaata kimisi farklı iş dallarına gidiyor ve gönülsüz çalışıyor ama polislik veya askerlik olursa hem vatana millete faydalı hem işini severek yapan vatan evlatları olur lütfen allah rızası için sayın devlet büyüklerimiz lise mezunlarından da alım yapın

Zeynep ekinci 7 Ağustos 2018 / 13:08 Cevapla

Lise özel harekat alımı olsun lütfen …

Eren Bünyat 7 Ağustos 2018 / 13:11 Cevapla

Sayın devlet büyüklerimiz sizden ricamız lise mezunu pöh alımı yapmanızdır.Kpss şartı olabilir.

Mahmut Karakoç 7 Ağustos 2018 / 19:32 Cevapla

Sayın devlet büyüklerim öncelikle iç işleri bakanım Süleyman Soylu beyefendi sizden 23. Dönem polis özel harekat alımlarının olduğunu bekliyoruz kpss şartı olabilir bunun bir önemi yok bir vatansever zaten bu yolu engel sayamaz gerekenin yapılmasını önemle arz ederim sağ olun var olun

Hatice genç 7 Ağustos 2018 / 19:34 Cevapla

Kpss şartı kaldırılsın herşeyde bir şart ka koşuluyor ,lise mezunları sadece pöh olabiliyor neden kısıtlama getiriliyor çocuklarımızın önünü açın lütfen

Emre koygun 7 Ağustos 2018 / 20:20 Cevapla

Tekrar polis özel harekât alımlarının olmasını istiyoruz

Abdulkadir kirat 7 Ağustos 2018 / 22:25 Cevapla

Poh alimi olsun egitim seviyesi lise olsun 19. Donem de yedek kaldim gercekten severek isteyerek yapmak istedigim bi meslek artik alimin olmasini bekliyorum dort gozle alim olacaksa da lise mezunu olsun

Muhammed Akdemir 7 Ağustos 2018 / 22:55 Cevapla

Lütfen artık lıse pöh alımı olsun

Ömer can 7 Ağustos 2018 / 23:01 Cevapla

Şu renk körlüğüne de el atsanız da ya vatanımız için hizmet edebileceğimizi bilelim ya da engelli olarak kadro açın engelli olduğumuzu bilelim

Ömer can 7 Ağustos 2018 / 23:02 Cevapla

Renk körü hastalığı bizim seçimimiz değil.

Yiğit Alp ARDIÇ 8 Ağustos 2018 / 02:14 Cevapla

Allah aşkına lise menzunu alın kaç bin tane kanı kaynayan genç bekliyor ve bu gençler gerekli eğitimleri aldıkları takdirde diğerlerinden kat ve kat daha iyi olucaklarından eminim

Tufan torun 8 Ağustos 2018 / 02:23 Cevapla

Bu vatanın evlatlarıyız hepimiz yaş şartı değiştirilmelidir yaş 32 olmalı diye düşünüyorum saygılarımla..

Emre Sarıgül 8 Ağustos 2018 / 09:38 Cevapla

Merhabalar,
Bizlerde bu vatanın birer ferdi olarak, Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğünü korumak ve daha iyi gelecek nesillere teslim etmek adına ve bu vatan uğruna seve seve canımızı feda etmek istiyoruz.
Bu sebepten dolayı tekrardan yaş sınırının düzeltilmesi ve tekrar alım PÖH alım yapılmasınınsiz değerli Devlet büyüklürimizden rica ediyoruz.
Gök girsin kızıl Çıksın…

Muhammet aslıyüksek 8 Ağustos 2018 / 23:30 Cevapla

Lise mezunu PÖH alımı olsun yada normal polis alımında lise mezunlarına da yer verilsin lise mezunu olan kişileri göz ardı edemezsiniz bizde bu vatan için görev yapmaya hazırız lütfen sesimizi duyun lise mezunu alımı yapın devlet büyüklerimiz den rica ediyoruz duyun sesizimi sayın Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN sayın içişleri bakanımız Süleyman SOYLU duyun sesimizi imkan verin bize