2018 Yılı POLİS Alımları Ne Zaman Yapılacak? (POMEM, PÖH, PAEM, PMYO)

Bu haber 01 Ağustos 2018 - 16:12 'de eklendi.

Süleyman Soylu 2018 bitmeden 20 bin kadar polis alımı olacağını söylemişti. 2018 yılının geri kalanında polis alımları olacak mı? PAEM, POMEM, PMYO ve PÖH birliklerine ne kadar kontenjan ayrılacak? Tüm ayrıntılar benguturk.com ayrıcalığı ile haberimizde…

2018 Yılı Alımları

Bakanı Süleyman Soylu, 23. Dönem POMEM ile ilgili uzun süredir merak edilen sorunun yanıtını verdi. 2018 yılında 23. dönem polis (POMEM) başvurusu bekleyen adaylara müjde hükümetten geldi.

Süleyman Soylu yeni dönem POMEM alımlarının KPSS lisans sınavından sonra yapılacağını duyurmuştu.

POMEM nedir?

Pomem açılımı Polis Meslek Eğitim Merkezi olan polis yetiştirme kurumunun kısaltılmış ismidir. 6 ay ve üzeri eğitim veren üniformalı ve yatılı polis okuludur. Bu okuldaki öğrencilerin tüm ihtiyaçları ve harçlıkları eğitimleri boyunca devlet tarafından karşılanmaktadır. Pomem diğer yatılı okullarda olduğu gibi eğitiminiz sırasında ev iznine çıkmanıza olanak tanır. Sosyal aktivitelere katılır, resmi ve dini tatillerde izinli sayılırsınız. Bu kurumdan mezun olduktan sonra polis unvanını alır ve Polis Teşkilatı bünyesinde hizmet edersiniz.

Pomem Şartları Nelerdir?

Pomem şartları yaş, eğitim, sağlık gibi kriterlerin toplamından oluşmaktadır. Öncelikle Pomem’e başvurabilmek için kontrol edilen kriter 31 Aralık itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmanızdır. Bayan ve erkeklerde yaş sınırı aynıdır. Askerlik şartı bulunmaz ve askerdeyken bile başvuru yapma şansınız bulunur. Polisler silahlı kolluk kuvveti olduklarından dolayı sağlık şartlarına oldukça dikkat edilir. Göz bunların en başında gelmektedir. Pomem’e girebilmeniz için iki gözünüzün görme gücü toplamının 20 üzerinden en az 16 olması gerekir. Lazer ile yapılan işlemler yasak olmayıp, oranı sağladıktan sonra bir önem arz etmez.

Genel sağlık şartlarında da aranan bazı özellikler bulunur. Başvuran kişinin kambur veya kuş göğsü kafese sahip olmaması, konuşmasının düzgün ve dişlerinin eksiksiz olması gibi şartlar da mevcuttur. Diş telinizin olması engel teşkil etmezken, 5’ten fazla dişinizin eksik olması durumunda başvurunuz reddedilebiliyor. Kellik engel oluşturmazken, hamilelik olması halinde direkt eleniyorsunuz. Bu aşamaları geçtikten sonra sicil durumunuz kontrol edilecektir.

Sizin veya birinci derece yakınlarınızın yüz kızartıcı bir suçtan sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir davadan koşullu serbest bırakılma kararı bile sicilinizi olumsuz etkiler. Hukuktaki suçların kişiselliğinden dolayı diğer aile üyeleri devlete karşı bir suç işlemedikçe sizi etkilemez.

Pomem Aşamaları Nelerdir?

Pomem aşamalarının genel hatlarıyla özeti KPSS sınavına girmek, İnternetten başvuru yapmak, ön sağlık elemesinden geçmek, fiziki yeterlilik parkurundan geçer not almak ve sözlü mülakata katılmaktır. KPSS baraj puanı ağırlıklı olarak 60 veya 65 olarak belirlenmektedir. Lisans mezunlarının genel yetenek ve genel kültür bölümünden asgari bu puanı almaları beklenir. Erkek adaylarda boy şartı 167 iken bayanlarda 162 santimetredir. Ön sağlık testinde boy kilo analizi yapıldıktan sonra fiziki parkura alınırsınız. Fiziki parkurda koşu, mekik, engelli parkur gibi şeylerdeki başarınız ölçülerek puanlamanız oluşturulur.

Pomem Puanı Nasıl Oluşur?

Pomem puanınız belli yüzdeler alınarak oluşturulur. KPSS puanınızın %30’u hesaplamaya dahil edilir. Ardından spor yani fiziki parkurdaki başarınıza göre verilen puanlama da KPSS oranınızın üzerine %30 puan olarak eklenir. Ve son olarak yapılan sözlü mülakat puanınızın %40’ı da katıldıktan sonra Pomem puanınız tamamlanmış olur. Bu puanlar Türkiye geneli ve katıldığınız il geneline göre sıralama yapılmasını sağlayacaktır.

Bayların asil listesi ve bayanların asil listesi oluşturulduktan sonra alınacak kişi sayısına kadar olan adaylar çağırılır. Herhangi bir nedenle gelmeyen veya bir durumdan ötürü elenen adayların yerine yedek listelerden aday çağrılmaya devam edilir. Bu şekilde senenin başında belirlene rakam doldurulunca alımlar kapatılır. Pomem okulundayken bile elenen aday olabileceğinden yedek adaylara sıra gelmesi imkansız olarak algılanmamalıdır. Son dakikaya kadar alımlar yapılmaktadır.

2018 Yılı Alımları

PÖH (Polis Özel Harekat) alımları ile ilgili bir çok kaynaktan bir çok söylem ve haber görmüş olabilirsiniz. Fakat bunların hiç bir gerçekliği ve kıymeti harbiyesi bulunmamaktadır. 2018 yılında PÖH alımları yapılıp yapılmayacağı malesef meçhul.

Türkiye'nin bir çok bölgesinden vatanperverler 19. dönemde olduğu gibi lise mezunu PÖH alınmasını talep ediyor. Fakat böyle bir personel alımı PÖH tarihinde ilk kez yapılmıştı ve devamında yapılmayacağı tahmin ediliyor. 24. dönemde de PÖH alımların olmayacağı ve meslek içinden alımların gerçekleştirileceği kulislerde konuşuluyor.

Sizlerde PÖH alımlarının olmasını istiyorsanız taleplerinizi aşağıdaki yorum alanından bizlere ulaştırabilir, gerekli mercilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Polis Özel Harekat alımları hakkında talepleriniz neler? Kaç bin alım yapılmalıdır? Eğitim seviyesi ne olmalıdır?

2018 Yılı Alımları

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yapılan yazılı açıklamaya göre detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Bunun yanında sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Akademinin internet sitesinden ilan edilecek. Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri, Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Ön başvurular, Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet sitesinden online yapılacak.

PMYO KAÇ KADIN KAÇ ERKEK ALINACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklama doğrultusunda 2 bin 250 erkek memur, 250 kadın memur alınması kararlaştırıldı.

PMYO BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Polis Akademisi Başvuruları ile ilgili gelen açıklama doğrultusunda henüz tam olarak bir tarih verilmedi. Ancak önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamayla birlikte tüm detaylar netleşecek.

PMYO BAŞVURU ŞARTLARI NELER? BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak polis memuru adaylarından;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

- KPSS'de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

- Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8'inci maddesinin

- bendinde belirlenen puanın en az % 80'ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

- 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)

- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

- Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

- Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

- Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

- Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile durumunu belirtecektir.)

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

- Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

- Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

- Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

BOY VE KİLO KAÇ OLMALI? PMYO BOY VE KİLO ŞARTLARI!

Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans programına alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, kadınlarda 162 cm olacaktır

Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön lisans programına alınacak öğrencilerin; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18.00 (dahil) ile 27.00 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.

PMYO SINAVI PUAN HESAPLAMA

Sınavın değerlendirmesi YGS puanınının %30, fiziki yeterlilik puanınızın %30 ve mülakat puanınızın %40'ı alınarak yapılmaktadır. Başarılı olan adaylar 15 günlük intibak eğitimine tabi tutularak sonrasında polis meslek yüksek okulu öğrencisi olur.

2018 Yılı Alımları

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz PAEM kısaltmasının ne anlama geldiği hakkında tarafımıza birçok soru gelmektedir. Polislik mesleğine ilgi duyan adaylar başta olmak üzere, birçok insan tarafından tarafından merak edilen bu soruyu yanıtlamak gerekirse; PAEM kelime anlamı olarak Polis Amirleri Eğitim Merkezi anlamına gelmektedir. Daha önceleri komiser yardımcısı olmak isteyen adaylar Polis Akademilerinde eğitim görerek bu mesleği icra edebiliyorlardı. Ancak 2015 yılında yapılan yasal değişiklik neticesinde ve Polis Akademilerinin sadece kurum olarak varlığını sürdürmesi konusunda verilen karardan sonra, Polis Amirleri Eğitim Merkezi açılmıştır. Bu sayede lisans mezunu olan vatandaşlar, komiser yardımcısı olabilmek için PAEM’de eğitim görmeye başlamıştır.

Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ?

Birçok linsans mezunu gencin aklında polislik mesleğinin yattığını ve akıllarında en büyük soru olarak 2018 PAEM Başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun olduğunu biliyoruz. Elbette bu zorlu ve güzel mesleği icra etmek isteyen bireylere bu konuda en doğru bilgileri vermekle yükümlüyüz. Bu konuda sizleri en güncel ve detaylı bilgilerle aydınlatmaya çalışacağız. En sık sorulan sorularla ilgili aklınıza takılan herşeyi aydınlatıp tüm cevapları vereceğiz. Bu konu hakkında tarafımıza sıkça gelen sorulara sırasıyla cevap vermek gerekirse:

PAEM Alımı Neden Ağustos 2018’de Yapılacak ?

Adayların en çok merak ettiği sorulardan bir diğeri de PAEM alımlarının neden 2018 yılında yapılacağı sorusudur. Bunun sebebi KPSS sınavının o tarihlere yakın bir tarihte yapılacak olmasından dolayıdır. Çünkü PAEM alımı için adayların o yıl içinde girmiş oldukları KPSS sınav sonucu da istenmektedir.

Ayrıca PAEM için Eylül sonu gibi eğitim öğretime başlaması planlanmaktadır. Bu sebepten dolayı da çok ileri bir tarihte alım yapılması mümkün değildir. 2018 KPSS sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla bu tarihten sonraki bir ay içinde sonuçlar açıklanmış olacak ve çok yüksek ihtimalle PAEM alım ilanı da 2018 Ağustos ayı içerisinde çıkmış olacaktır.

Şunu belirtmekte fayda görüyoruz; PAEM alımı kesin olarak Ağustos 2018 yılında yapılacak diye bir şey söz konusu değil. Bu konuda yapılmış resmi bir açıklama mevcut değil.Geçmiş dönemlerdeki alımlara bakarak tahmin yürütüyoruz. PAEM için önemli olan 2018 KPSS sınavını hakkında ise http://www.osym.gov.tr/ adresinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

2018 PAEM Ön Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?

Geçtiğimiz dönemlerde PAEM alım ilanları için ön başvurular genellikle Temmuz aylarında yapılmaktaydı. 2017 yılı PAEM alımları için de süre Temmuz ayının 2. haftası başlamıştı. 2018 PAEM ön başvurularının da 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde ya da en geç 2018 Ağustos ayı içerisinde başlamasını bekliyoruz. Elbette alım ilanı çıktıktan sonra KPSS’de elde edeceğiniz puan da PAEM tarafından kabul edilebilmeniz için büyük derecede önem arz ettiğini unutmamalısınız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

75 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mikail Eroğlu 1 Ağustos 2018 / 16:37 Cevapla

Allah rızası için lise mezunu PÖH alımı olursaa seviniriz dort gözle bekliyoruz lutfen sayın bakanm

Batuhan Karamanoğlu 1 Ağustos 2018 / 16:55 Cevapla

Sayın Arzu Erdem ve Sayın Sülayman Soylu seçimlerden önce pöh alımların da yaş konusunu çözüme kavuşacağı doğruştusun da konuşmaları vardı ama bir şeyleriin yapıldıgını görmedik . Yıllarca oy verdiğim partim Mhp işi gücü bıraktı bedelli askerlik peşin de koşuyor .

berat vural 1 Ağustos 2018 / 17:04 Cevapla

pöh alımı olursa gerçekten çok seviniriz

Mehmet Ali bilgiç 1 Ağustos 2018 / 17:55 Cevapla

Lise mezunu PÖH alımı istiyoruz lütfen bakanın 🙏

Levent YILDIRIM 1 Ağustos 2018 / 18:38 Cevapla

Sayın iç-işleri bakanı Süleyman SOYLU bakanım askerlerimizin ve polislerimizin yanında olup ve dik duruşunuzu çok beğeniyorum bende bir polis adayı olarak sizden ufak bir ricam olacak 23 yaşındayım sağlığım sıhhatim yerinde bu yüksek enerjimi vatanıma devletime faydalı olması için kullanmak istiyorum ve her insan sevdiği mesleği en iyi şekilde yapabileceğine inanıyorum bu yüzen 19 dönem pöh alımlarında olduğu gibi bu dönemde de pöh alımlarını lise üzerinden alınmasını sizden rica ediyorum

Kürşat 1 Ağustos 2018 / 18:46 Cevapla

En az Lise mezunu askerlik ve kpss şartsız alım olmasını talep ediyoruz
önceki alımda bayanlara hak tanınmadı bi sonraki alımda eşitsizliği gidermek için en az lise mezunu bayan erkek pöh alımı talep ediyoruz.

Enes 1 Ağustos 2018 / 23:45 Cevapla

Cesaret herkeste olmaz , süleyman soylu alım olunacagini dile getirdi diye hatirliyorum ? Lise mezunu alinsin ne vurduysa yeni nesile vuruluyor …

Turan şimşek 2 Ağustos 2018 / 00:17 Cevapla

Sayın SÜLEYMAN SOYLU BAKANIM HER GÜN DUA EDİYORUM LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN 19. DÖNEMDEKİ GİBİ ALIM ŞARTLARI OLMASINI TALEP EDİYORUM LÜTFEN SAYIN BAKANIM PÖH OLMAK İSTEYEN ONCA GÖNÜLLÜ GENÇ VAR

Taner Mosmls 2 Ağustos 2018 / 04:28 Cevapla

Pöh alimlari en az lise mezunu kpss sartsiz askerligini yapmis gözü kara (psikopatlik degil ) vatanseverlerin alinmasi daha makbul

Süleyman Demirtaş 2 Ağustos 2018 / 08:39 Cevapla

Nolur ya lise mesunu pöh yada alın. Nolur ya bakanım. Nolur😣

Esra IŞILDAK 2 Ağustos 2018 / 09:59 Cevapla

Lise mezunu pöh alımı talep ediyoruz lütfen sesimi duyun.

Kurtuluş Akçay 2 Ağustos 2018 / 10:12 Cevapla

Kpss ve askerlik şartsız polis özel harekat alımını talep ediyoruz iki yıldır bekliyorum vatana canımız feda lütfen sesimizi duysunlar artık şu yuzumuzu guldursunler artık

Hasan Hüseyin Tanyıldız 2 Ağustos 2018 / 11:01 Cevapla

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan ve
Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu 19 Dönem PÖH alımlarında olduğu gibi
En az Lise mezunu KPSS şartsız PÖH alımı yapılmasını rica ederim Binlerce vatanperver geç bu haberi bekliyor ve bekliyorum

Hasan Hüseyin Tanyıldız 2 Ağustos 2018 / 11:02 Cevapla

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan ve
Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu 19 Dönem PÖH alımlarında olduğu gibi
En az Lise mezunu KPSS şartsız PÖH alımı yapılmasını rica ederim Binlerce vatanperver genç bu haberi bekliyor ve bekliyorum

Hasan Hüseyin 2 Ağustos 2018 / 11:04 Cevapla

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan ve
Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu 19 Dönem PÖH alımlarında olduğu gibi
En az Lise mezunu KPSS şartsız PÖH alımı yapılmasını rica ederim Binlerce vatanperver genç bu haberi bekliyor ve bekliyorum

M şerif 2 Ağustos 2018 / 11:07 Cevapla

Pomem alımlarında bu yıl girdiğimiz KPSS puanıyla başvuru yapabilecek miyiz ?

Furkan kışla 2 Ağustos 2018 / 12:13 Cevapla

En azından önlisansları bari düşük kpss ile yada pöh olarak alın iki yıl üniversite okuduk liseden bi farkımız yok

BURAK GÖZE 2 Ağustos 2018 / 13:03 Cevapla

Selamün Aleyküm;
Sayın Bakanım Sizden İsteğimiz Lise Mezunlarına da Fırsat Verilmesi Mesele Vatan Bayrak Meselesi Ayrım Yapılmasını Doğru Bulmuyorum Bu Vatan İçin Gözünü Kırpmadan Canını Feda Edecek Vatan Evlatları Lazım Bizleri Bu Hayırlı Yoldan Mahrum Etmeyin Saygılarımla..

Fatih Aslanhan 2 Ağustos 2018 / 14:05 Cevapla

Ben küçüklüğümden beri polis olmak istiyorum . Yks sınavı açıklandı pmyo ya girmek için yeterli puan alamadım . Seneyede liseden alımlar yokmuş . Benim bu sene polis teşkilatı üyesi olmam lazım . Vatanıma Milletime Hayırlı Bir Polis Olacağım.

yahya ilbasan 2 Ağustos 2018 / 15:10 Cevapla

Ben burdan tüm yetkililere sesleniyorum: Benim küçüklüğümden beri hep poli olma isteğim vardı halada devam ediyo bende ki bu polislik aşkı bayrak aşkı vatan aşkı her gecen gün daha da artiyo tek dileğim ozel harekat polisi olmakdir bu dilegimi geri cevirmeyin

yahya ilbasan 2 Ağustos 2018 / 15:11 Cevapla

Lutfen lise mezunu polis ozel harekat alimi olsun

HASAn sevilmiş 2 Ağustos 2018 / 15:59 Cevapla

Bi defa lise mezunu pöh alımı oldu bundan sonra olmazsa hak yemiş olursunuz bakanım bekliyoruz alımları 🇹🇷

Merve Öztop 2 Ağustos 2018 / 17:28 Cevapla

Sayın bakanım benim küçüklükten beri hayalim polis olmak bu yıl 22 gün arayla sınava giremiyorum 18 olmadığım için seneye de lise mezunu alınmıyor napmalıyım. 2 yıldır aralıklduz spora hazırlık kurslarına gidiyorum 1.78 boyundayım polisliğin tüm koşullarını taşıyorum lütfen lütfen lütfen pek değerli bakanım 🙏

Uzay bozkır 2 Ağustos 2018 / 18:11 Cevapla

Lütfen lise mezunu pöh alımı olmasını isteyen arkadaslar; Bimere yazsın 1 kişi 1 kişidir yazalım @jupiterdenbiroglan ulaşin

Ayşegül Karataşoğlu 2 Ağustos 2018 / 18:59 Cevapla

Bu yılda alım yapmanızı istiyorum bu kutsal göreve nail olmak istiyorum!!

büşra 2 Ağustos 2018 / 19:39 Cevapla

2016 önlisans kpss yerine bizim neden 2018 kpss puanımıza bakılmıyor. yeni mezun önlisans mezunlarına haksızlık olmuyor mu lisans ögrencilerinin sınavı beklenıyor da bizim sınav neden beklenmıyor acaba ögrenebilir miyiz….

ferdi çıtanak 2 Ağustos 2018 / 20:37 Cevapla

Allah rızası için pöh alımları lise mezunu dengi olsun lütfen sayın bakanım lise mezunları da başvuru yapabilsinler

Berat 2 Ağustos 2018 / 20:46 Cevapla

Lise mezunu pöh alımı olsun

Samet karagöz 2 Ağustos 2018 / 20:48 Cevapla

Sayın yetkililerim Lise mezunu Pöh alınmasını gönülden istiyoruz birçoğumuzun hayali lütfen sizlerden güzel haber bekliyoruz.🙏🙏🙏

Mehmet demirkol 2 Ağustos 2018 / 20:57 Cevapla

Pöh alımlarını dört gözle bekliyoruz lise mezunu ve lisan yapan cok sayıda arkadaşımız bulunmakta bunun icin bakanlıgın bi calişma yapması gerektıgini düşünür ve rica ederiz

Tolga pöh 2 Ağustos 2018 / 21:37 Cevapla

Pöh alımı önlisans lisans düzeyinde olmalı. Lise mezunlarına tanınan hak pmyo alımları arttırılabilir. Pöh alımlarına lise alınacak olsa bile yaş şartı 24 olmalı. Hayat zorluğu almamıs liseyi zorlan bitirip kpss den 70 alamıyan adamın pöhde ne isi var. Lise mezunlari kpss olmasın diyo. Kpss olsun bu şartlar altında olanlar alınsın. 24 yas altı lise mezunları alınırsa bu kadar önlisans ve lisans mezunlarinin hakki yenmis olur

Cebrail Özoğul 2 Ağustos 2018 / 22:00 Cevapla

Binlerce kişi vatan uğuruna canını vermeye razıyken vatanı yönetenlerde binlerce kişiye hak tanıması gerek çünkü özel harekat herkesin yapacağı bir iş değil özel harekat olmak istiyen herkes Aile sini sevdiklerini bir tarafa Bırakıp bayrak için vatan için millet için savaşıyor. Her keze hak tanınması gerek herşey vatan için olsun.

Ümmühan Tuzak 2 Ağustos 2018 / 22:26 Cevapla

Geçen sene lise mezunu PÖH alımı oluyo bu sene neden olmuycak anlamıyorum hakkımızı yiyorsunuz biz vatanımıza milletimize hayırlı asker polis olmak istedikçe bazı şeyler zotlaştırıyosunuz Sayın bakanım bu sende PÖH alımları lise mezunu şartı olsun bilginize Arz ederim.

Ümmühan Tuzak 2 Ağustos 2018 / 22:31 Cevapla

Bakanım lütfen sesimizi duyun geçen sene lise mezunu PÖH alımınoldu bu senede olsun Her ne olursa olsun Vatan aşkı bayrak aşkı hiç bir zaman dinmeyecektir

Mehmet Emin Bilkay 2 Ağustos 2018 / 23:22 Cevapla

Pöh leri lise mezunundan ve askerliğini yapmış olanlardan alsınlar polislik ve askerlik bi meslek değil yaşam tarzıdır.

Enes ÇETİN 3 Ağustos 2018 / 00:21 Cevapla

Askerlik Yerine Milletten Para Alınsın Alınan Parayla Pöh Alımı Yapılsın Hem Severek Yapan Olur Hem Zorla Yaptırılmaz Tecrübesizi Savaşa Yolluyacağımıza Eğitim Almış Tecrübeliyi Savaşa Yollarız. Askerlik Yapmamak İçin Yazmadım PÖHolmak için yazdım Bir Canımız Var O da Vatana Feda olsun.

Enes ÇETİN 3 Ağustos 2018 / 00:22 Cevapla

Lise Mezunu Pöh Alımı İstiyoruz.

TUFAN AKSU🇹🇷🇹🇷🇹🇷 3 Ağustos 2018 / 09:30 Cevapla

POLIS ÖZEL HAREKAT ALIMI SADECE ONLISANS VE LISANS MEZUNU OLSUN DUSUNCESINDEYIM YA DA LISE MEZUNU OLURSA KPSS ŞARTI GETIRILSIN LISEYI HERTURLU BITIREN VAR BIRAZ GENEL KÜLTÜR BILEN ADAMLAR BU ISI DAHA IYI YAPACAKLARINDAN HIC ŞÜPHEM YOK POH ALIMI IÇIN BEKLEMEDEYIZ 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 YAS ŞARTI EN AZ 20 OLMALI DUSUNCESINDEYIM…

Rahmi Demirci 3 Ağustos 2018 / 09:42 Cevapla

Lise mezunu kpss ortaöğretim den en az 65 üstü alan kişiler basvursun

Rahmi Demirci 3 Ağustos 2018 / 09:47 Cevapla

Sayin bakanım bizler çarşıda boş boş dolaşan çocuklar değiliz bizler bu vatanı korumakla mukellefiz Allah’ın izniyle pomemden de falan oluruz ama biz beklemek istemiyoruz hep böyle haberleri takip ediyoruz ama bir sonuç yok lise mezunu pöh alımı olsun kendimize güveniyoruz vatan sana canım feda

Rahmi Demirci 3 Ağustos 2018 / 09:48 Cevapla

Sayin bakanım bizler çarşıda boş boş dolaşan çocuklar değiliz bizler bu vatanı korumakla mukellefiz Allah’ın izniyle pomemden de falan oluruz ama biz beklemek istemiyoruz hep böyle haberleri takip ediyoruz ama bir sonuç yok lise mezunu pöh alımı olsun kendimize güveniyoruz vatan sana canım feda

E aytek 3 Ağustos 2018 / 13:14 Cevapla

Bizde bu vatana hizmet etmek istiyoruz sehitlermizin kaninin yerde kalmasini istemiyoruz lise mezunu alim yapilmasini rica ediyoruz lutfen yorumlari dikkate alin !!!

E aytek 3 Ağustos 2018 / 13:15 Cevapla

sehitlermizin kaninin yerde kalmasini istemiyoruz lise mezunu alim yapilmasini rica ediyoruz lutfen yorumlari dikkate alin !!!

ENES ALTUNYURT 3 Ağustos 2018 / 13:34 Cevapla

Sayın bakanımız lütfen lise mezunu pöh acın bizde varanımıza daha çok hizmet vermek istiyoruz

Arzu Açıkel 3 Ağustos 2018 / 14:07 Cevapla

Lise mezunu PÖH alımı bekliyoruz Allah’ın izniyle oğlum için.

Ahmet bolat 3 Ağustos 2018 / 14:41 Cevapla

Lise mezunu poh alımları bekliyoruz

Tayfur Eldeniz 3 Ağustos 2018 / 17:17 Cevapla

Lise mezunu pöh alımı istiyoruz sayın bakanım . Allah için devlet için vatan için bayrak için bu görevi bize esirgemeyin . Lise mezunu polis özel harekat istiyoruz 🇹🇷🇹🇷

Mehmet Ejder 3 Ağustos 2018 / 17:43 Cevapla

Lise mezunu ve yas sınırı esnetilerek bir an önce pöh alımı yapılmasını bekliyoruz

Osman Akkuş 3 Ağustos 2018 / 18:18 Cevapla

Sayın Bakanım Allah Rızası İçin Pöh alımı yapın

Şeyhmus baday 3 Ağustos 2018 / 18:24 Cevapla

Ben önlisans mezunuyum ama bence lise mezunlarınında başvurma hakķı olmalıdır önemli olan vatanı için gerçekten mücadele edicek ise egitime bakılmamalı bide kpss’ye giremeyenler içinde bir şans tanınmalı bence bende kpss sınavını kaçırdım ama pöh olmayı gerçekten çok istiyorum VATAN İÇİN CANIMDAN BİLE VAZGEÇERİM

Burak Yiğit 3 Ağustos 2018 / 19:17 Cevapla

Lise Mezunu Pöh alımı bekliyoruz Allah’ın izni ve sizin vesilenizle.

ibrahim halil 3 Ağustos 2018 / 21:13 Cevapla

Lütfen lise mezunu almayın. lisans mezunları varken.

Olcaytuğ çaparoğlu 3 Ağustos 2018 / 22:34 Cevapla

Sayın bakanımız vatan sever gençler için bir şans vermenizi istiyoruz inşallah bu yola baş koymuş insanlar pöh olur sizde bu imkanı bize sunarsanız seviniriz güzel haberlerinizi bekliyoruz Allah’a emanet olun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Olcaytuğ çaparoğlu 3 Ağustos 2018 / 22:35 Cevapla

Sayın bakanımız vatan sever gençler için bir şans vermenizi istiyoruz inşallah bu yola baş koymuş insanlar pöh olur sizde bu imkanı bize sunarsanız seviniriz güzel haberlerinizi bekliyoruz Allah’a emanet olun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE inşallah 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Olcaytuğ çaparoğlu 3 Ağustos 2018 / 22:39 Cevapla

İnşallah bu senede lise mezunu pöh alımı olur 🇹🇷🇹🇷

Gamze can 4 Ağustos 2018 / 01:06 Cevapla

Lise ve Ön Lisans mezunu bayanlar için Pöh alımı bekliyoruz.

Yunus Emre yeşilyurt 4 Ağustos 2018 / 01:22 Cevapla

ÇALIŞIN VE KAZANIN

Esrasanliturk 4 Ağustos 2018 / 02:01 Cevapla

Lise mezunu poh alimlari olsun hatta bu meslek kutsal bir meslek sartlar sonucu olacak bir meslek deil her T.C vatandasi bayan erkek fark etmeksizin yapmak zorunda oldugumuz bir meslek nolur bu kadar zorlastirmayin herseyi biz bu meslek icin dogustan yetistirildik

Osman TELLİ 4 Ağustos 2018 / 04:49 Cevapla

Lise mezunları alınsın.

Emre 4 Ağustos 2018 / 11:02 Cevapla

Dört gözle bekliyorum ne zaman başlıycak pöh alımları

Ali 4 Ağustos 2018 / 15:08 Cevapla

Lise mezunlarının pöh alımı olmasını istiyorum ve bunu dört gözle bekliyorum vatana en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum

Osmaniyeli 4 Ağustos 2018 / 20:00 Cevapla

Lütfen kpss şartı askerlik şartı koyup lise mezunu köy alımı yapın

serkan 4 Ağustos 2018 / 20:37 Cevapla

pöh olmak istiyorum sesimizi yetkilere duyurun sayın iç içleri bakanı süleyman soylu bey efendi bu işi bi el atsın ne olur lise mezunu alsınlar

Yiğitcan arslan 5 Ağustos 2018 / 00:50 Cevapla

Allah rızası için bizde vatanımızı milletimizi çok seviyoruz pöh olmak en büyük hayalimiz ama lise mezunuyuz diye neden olamayalım ille üniversite okuyuptamı olucaz lisede olsun allah herkese yardım etsin şanslı olan kazansın lütfen lise mezunu olsun ve alımlar yapılsın artık 🙏🏻

mücahit atli 5 Ağustos 2018 / 01:00 Cevapla

lise mezunu poh alımı olur ise çok seviniriz vatan için göreve hazırız.

Fatma Şahin 5 Ağustos 2018 / 01:11 Cevapla

Sayın Süleyman Soylu beyefendi pöh alımı lise düzeyinde olsun zirâ vatan sevgisi eğitim seviyesinin üstündedir…

Fatma Şahin 5 Ağustos 2018 / 01:15 Cevapla

BEN BİR KADINIM SİZDEN RİCAM PÖHE BAYAN VE LİSE DÜZEYİNDE ALIM YAPIN DEVLETİMİZE VE MILLETIMİZE DESTEK OLALIM

Enes çobanoğlu 5 Ağustos 2018 / 02:07 Cevapla

Sayın bakanım lise mezunu pöh alında kapss şartına da kabul

Birnur 5 Ağustos 2018 / 06:23 Cevapla

Önlisans için kpss 60 olsun lütfen.. Hergün bakıyorum sürekli takip ediyorum hayatım da istediğim tek şey Pöh olmak. Belki alım olur ve şartları uyar diye sürekli hazırlanıyorum inşallah birileri sesimizi duyar ve destek olur diye temenni ediyorum

Ahmet 5 Ağustos 2018 / 11:25 Cevapla

Lise mezunu pöh alımlarının olmasını istiyoruz sayın bakanlarım

Ali Uğuz 5 Ağustos 2018 / 20:02 Cevapla

Pöh alımları ortaokul düzeyinde istiyoruz öleceksek bir kere ölelim adam gibi ölelim…Vatanı Sevmenin egitim düzeyi olamaz..

Fatma 8 Ağustos 2018 / 23:00 Cevapla

Pöh alımın olması çok istiyorum kpsssiz en az lise bayan alımın fazla olmasını talep ediyorum
Pomem de kpss önlisan ve lisansın kpssnin düşürülmesi talep ediyorum saygılarımla

Nurten soyer 10 Ağustos 2018 / 01:47 Cevapla

On li sans mezunuyumm polis olmak istiyorum yas siniri ni 30yas ustune cekseler keske lutfen yardimci olun zaman in da unv.sinavindan yuksek puan almamz gerekiyodu simdide yas siniri engel sesimi duyun

Serkan kacak 12 Ağustos 2018 / 16:43 Cevapla

Ortaokulda başvuru yanabilsin sayın başkanim

ÇAĞRI MERCAN 12 Ağustos 2018 / 18:17 Cevapla

Açıkta Ön Lisans ve Lisans mezun sayısı fazladır. Yaşında fazla esnetilmemesi gerektiği düşüncesindeyim. Bu veya bunun gibi alımlarda öncesinde hak edipte kazanamayanların belirlenip mağdur olmaması için önünün açılması gerekir. Yaş sınırınında 28 olması gerekir. Alım sayısının da 10 bin olması kanaatindeyim.