3 milyar metreküp rezerve sahip yeni gaz sahaları keşfettik

Bu haber 16 Şubat 2019 - 15:56 'de eklendi.

Edirne mitinginde halka hitap eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyerek Edirne'nin önünde yeni bir ufuk açıyoruz. Edirne, bir CHP klasiği olan çöp, çukur, çamur zilletinden inşallah 31 Mart'ta kurtulacaktır diye inanıyorum." dedi.

"Edirne'nin içme suyu problemini biz çözdük." şeklinde konuşan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Edirne'ye 6 baraj, 31 gölet inşa ettik. 3 baraj ve 3 göletin inşası devam ediyor. Yaptığımız sulama tesisleriyle 454 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. İnşaatı devam eden sulama tesisleriyle, 367 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız. Edirne'yi taşkınlardan korumak için Kanal Edirne Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Bu sene içinde devreye alacağımız projeyle Edirne, Meriç Nehri taşkınlarından korunacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen yöresel kıyafetli çocuklara oyuncak hediye etti, fotoğraf çektirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen yöresel kıyafetli çocuklara oyuncak hediye etti, fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu "Bay Kemal ne diyor? 'Çiftçi aç, çiftçinin topraklarına el konuldu' diyor. Eline diline dursun. Hangi topraklara el koyduk? 2,6 katrilyon çiftçilerimize tarımsal destek verdik? Bunlar resmi hesaplar. Sen neye göre konuşuyorsun?" sözleriyle eleştirdi.

Enerjide yerli kaynak kullanımını en üst düzeye çıkarıp, dışa bağımlılığın azaltılmasının hedeflendiğini belirten Erdoğan, "2017 yılında yerli kaynaklardan elektrik üretimimiz yüzde 45'ti. Bu oran şimdi ne oldu biliyor musunuz? Yüzde 60'ı buldu. Trakya'da mevcut doğal gaz üretimimizi 2 katına çıkaracak 3 milyar metreküp rezerve sahip yeni gaz sahaları keşfettik. Bu rakam, 300 bin hanenin 10 yıllık gaz ihtiyacını karşılayacak düzeydedir." açıklamasında bulundu.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin diğer halklarıyla birlikte inanç ve ibadet hakkını savunduğumuzu gayet iyi bildikleri halde laiklik feveranıyla işi tersine çevirmeye çalışmalarının da sebebi buydu. Halbuki Türkiye hangi dinden, hangi mezhepten hangi meşrepten olursa olsun, tüm vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini en geniş şekilde yaşayabildiği döneme bizimle girmiştir. Başı açık, başı kapalı, nasıl giyinirse giyinsin. Bunlara bizim müdahale yetkimiz, hakkımız yok."

AA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

7 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Altuğ Abdullah Dümen 16 Şubat 2019 / 19:00 Cevapla

Her seçim aynı YALAN … yemezler.. yalancı hırsız saray yalakalari

Kardenes Kutal 16 Şubat 2019 / 19:53 Cevapla

Reis yolun yolumuzdur

Ali Çekilmez 16 Şubat 2019 / 19:58 Cevapla

allahinizi severseniz artik cikaracaksaniz cikarin 12 yildan beri bukar petrol bulduk bukadar gaz bulduk diyorlar bos cikiyor zaten sahalarin coguda amarikali şirket ler almis.

Zafer Arıcan 16 Şubat 2019 / 19:59 Cevapla

Eyvah zam geliyor desenize

Asuman Özkan Kalegil 16 Şubat 2019 / 20:02 Cevapla

Nedense her seçim öncesi bir yerlerde birşeyler bulunuyor. Ama sonra adı sanı anılmıyor

Mehmet Alagöz 16 Şubat 2019 / 20:14 Cevapla

Ettik ise çıkar her seçimde diyoruz inşallah daha çok çıkar

Koysuren Erdal 16 Şubat 2019 / 20:15 Cevapla

Arşive bakın her secim oncesi aynı sozler secım sonrası dogalgaza yuzde otuz zam