699 nolu KHK'da İhraç Edilenlerin Listesi Belli mi? Resim Gazetede Yayınlanan 699 No'lu KHK...

Bu haber 07 Temmuz 2018 - 11:24 'de eklendi.

Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemini ve Bakanlar Kurulu ile ilgili değişiklerle birlikte kamudan ihraç edilenlerin listesini de sunacak 699 Sayılı KHK yayınlandı! Ohal Khk’sı 699 sayılı Khk yayınlandı, kimler ihraç edildi? Kamudan ihraç edilenler, TSK, EGM ve diğer kamu kurumlarından binlerce memur, asker, polis ihraç edildi! Başbakan Binali Yıldırım’ın “KHK’da ihraçlar da var.” dediği 699 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yani yeni sistemin genel esaslarını belirleyecek yeni KHK yayınlandı! Resmi gazetede yayınlanmakla yürürlüğe girecek 699 sayılı KHK yayımlandı! Başbakan Binali yıldırım KHK yayınlanmadan önce bu Khk ile yeni ihraçların kapıda olduğunu açıkça ifade etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve diğer birçok kamu kurumundan ihraçların olacağı 699 sayılı KHK yayımlanarak yürürlüğe girdi. İhraç listesi de Khk eki olarak yayımlandı, kimler kamu kurumlarından ihraç edildi? Listede isimler tek tek yer alıyor.

Önümüzdeki hafta başından itibaren yeni hükümetin kurulacak olması ve Cumurbaşkanı yardımcıları ile Bakanların yemin etme şekillerini, yeni sistemin işleyişini, yürütmenin durumunu belirleyecek son olağanüstü dönem kanun hükmünde kararnamesi, 699 sayılı KHK yayımlandı. Son yayımlanan KHK ile Olağan üstü hâlin de sonu gelmiş oldu. Bu KHK, OHAL KHK’larının sonuncusu oldu.

KHK'da şu ifadeler yer aldı:

Karar Sayısı: KHK/699

Anayasada yapılan değişikliklere uyum sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda değişiklik yapılması; 10/5/2018 tarihli ve 7142 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu'nca 14/6/2018 tarihinde kararlaştınmıştır.

MADDE 1- 19/1/2012 tarihli ve 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununun 20 nci maddesinin ikinci fikrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.
"Bu tutanak seçilen Cumhurbaşkanına verilmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulur."

MADDE 2-6271 sayılı Kanunun 21 inci maddesi başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Andiçme töreni

MADDE 21 - (1) Seçilen Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilir ve aynı birleşimde andiçme töreni yapılır. Bu birleşim, birlikte yapılan Cumhurbaşkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçiminin ardından Meclisin toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde gerçekleştirilir.

(2) Cumhurbaşkanının ikinci oylamada seçilmesi veya sadece Cumhurbaşkanı seçiminin yapılması halinde andiçme töreni, seçim sonucunun kesinleşmesini takip eden üç gün içinde yapılır. Türkiye Büyük Millet Meclisi toplantı halinde değilse derhal toplantıya çağrılır.

(3) Cumhurbaşkanınca atanan Cumhurbaşkanı yardımcılan ve Bakanlar atanmalarını takip eden gün andiçerler."

MADDE 3 - Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 - Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Recep Tayyip ERDOGAN CUMHURBAŞKANI

İHRAÇ LİSTESİ

699 sayılı KHK ile kimlerin devlet memurluğu statüsünden ihraç edildiği bilgisi henüz verilmedi. 699 sayılı KHK’ya ek İhraç listesi yayınlanır yayınlanmaz bu sayfadan sizlere açıklayacağız.

Liste eklenecek...

699 NOLU KHK'yı Resmi Gazetede Görmek için TIKLAYINIZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.