Samsun'da 5 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi Samsun'da 5 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Hat dün açılırken, tren ilk seferini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın da katılımıyla gerçekleştirmişti.

Bugün de ücretsiz ilk yolcularıyla Ankara'dan hareket eden tren, Kırıkkale ve Yozgat istasyonlarında beklemesinin ardından Sivas'a ulaştı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği trenin hemen hemen tüm vagonlarının dolu olduğu görüldü.

Yolculardan Bilal Yılmaz, Yozgat'ta hayvan yetiştiriciliği yaptığını ve 15 günde bir bu kente gittiğini belirterek,"Hayalimizde, rüyamızda olmayan bir şeyi gerçekleştirdi Sayın Cumhurbaşkanı'mız. Bir saatte Yozgat'ta gideceğim, orada işimi yapacağım, akşam veya öğlen geri döneceğim." dedi.

Rabia Yıldırım da hızlı trenle ilk deneyimini yaşadığını söyledi. Heyecanlı olduğunu belirten Yıldırım, "Güzel bir yolculuk. Cumhurbaşkanı'mıza teşekkürler ediyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hizmetlerin devamını diliyorum." diye konuştu.

Yolcular memnuniyetini dile getirdi

Yolculardan İsmail Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyi hayata geçirenlere teşekkür etti.

Tren seferlerinin 1 ay ücretsiz olmasının memnuniyetini yaşadığını belirten Öztürk, "İstanbul'a gidecektik, dün biletlerin 1 ay ücretsiz olduğunu duyunca buraya yönlendik." dedi.

Eyüp Demir, Sivas'ta yıllardır beklenen projenin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Çocuğumla Ankara'ya gideceğim, gezip geri döneceğim. Sivas'a büyük hizmetler sağlandı. İlk kez hızlı trene bineceğimden dolayı çok sevinçliyim." diye konuştu.

Sivas'ta üniversite öğrenci olan Afyonkarahisarlı Betül Bacak, ulaşım açısından güzel bir hizmet olduğunu söyledi.

Bacak, tren biletlerinin 1 ay ücretsiz olmasının da kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Saliha Kaya, ilk kez hızlı trene bindiğini ve mutlu olduğunu ifade etti.

Kaya, Ankara'ya gezmek maksadıyla gittiğini ve akşam döneceğini dile getirerek, "Emeği geçenlere teşekkür ederim. 1 ay boyunca ücretsiz, imkan bulursak yeniden gitmeyi isterim." diye konuştu.

Bahattin Danış, Sivas'ın yıllardır beklediği bir hizmetin gerçekleşmesinin mutluluğunu taşıdığını belirtti.

Emeği geçenlere teşekkür eden Danış, "Allah devletimize zeval vermesin, Cumhurbaşkanı'mızı her türlü bela ve hastalıklardan korusun. Hızlı tren Sivas için büyük bir nimet. İş maksadıyla Ankara'ya gidiyorum ve 2 hafta durup döneceğim. Cumhurbaşkanı'mız bu ülke için çok şeyler yaptı, bu inkar edilemez, Allah ondan razı olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA