Öncelikli hedeflerinin yeni yatırımlarla üretim hacimlerini genişletmek olduğunu belirten Akyol, sürdürülebilirlik adına genişleme yatırımlarının öneminin altını çizdi. ASELSAN’ın son yıllarda yaptığı yatırımlarla katma değeri yüksek ürünlerde bir seri üretim şirketine dönüştüğünü vurgulayan Akyol, ihracatta yüklendikleri önemli rolden de bahsetti.

A S E L S A N S A H A Zoom Toplantisi 3 1140X815

“Radar Sistem Entegrasyon ve Üretim Tesisinin yatırımına başladık”

ASELSAN’ın YENER’i EFES’te sahaya çıktı ASELSAN’ın YENER’i EFES’te sahaya çıktı

Yatırımlara ilişkin “Özellikle AESA radarlı tabanlı radarların seri üretimi için Radar Sistem Entegrasyon ve Üretim Tesisinin yatırımına başladık. Ayrıca hava savunma sistemlerinin yüksek adetli üretimleri için Savunma Sistem Teknolojileri Üretim ve Test Tesisi yatırımına başladık.” ifadelerini kullanan Ahmet AKYOL, sözlerinde yüksek standartta yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyaca da dirsek temasında bulundu.

“Foton Dedektör ve Nanoteknoloji Tesisi kuruyoruz”

Bütünleşik yol haritası olarak isimlendirilen faaliyet planlarından söz eden Akyol, katma değeri yüksek ürünlere yönelik seri yatırım hamlelerinden de söz etti. Akyol, Akyurt kampüsünde faaliyete geçirilecek olan üretim tesisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözlerine “Yüksek katma değerli ürünleri seri üretim ve üretim genişletme yatırımlarına girdik. Foton Dedektör ve Nanoteknoloji Tesisi kuruyoruz. Bugünlerde pilot üretimlerini yaptığımız soğutmalı / soğutmasız dedektörlerin yüksek adetli üretimlerini bu tesiste yapacağız.” şeklinde devam eden Akyol, üretim hacimlerini arttırmaya yönelik yatırımların devam edeceğini belirtti.