Geçtiğimiz haftalarda göreve başlayan Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, görev yapacağı 11 ay boyunca maaş almayacağını ve maaşını destek amacıyla Mehmetçik Vakfı ile Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) na bağışlayacağını açıklayarak tüm Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergilemişti.

Bu örnek davranışın ardından Mehmetçik Vakfı İzmir Temsilcisi Emekli Kur.Albay Ahmet Tuncer, Subay Kemal Özer, İzmir LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatörü Gamze Belçin Edirne ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Burak Korkmaz Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak’ı makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundu.

“MEHMETÇİK VAKFI VE LÖSEV’İN DAİMA YANINDAYIZ”

Ziyaretlerinden dolayı Mehmetçik Vakfı ve LÖSEV temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür eden Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, “ Burada önemli olan maddi desteğin miktarı değil. Yegane amacımız, sınırlarımız içerisinde ve ötesinde ay yıldızlı bayrağımızı kıymetlendirmek adına canlarını ortaya koyan askerlerimize ve şehit yakınlarımıza destek olmak, lösemili çocuklarımıza bir nebze olsun umut ışığı olmak. LÖSEV’in ve Mehmetçik Vakfı’nın yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyorum. Alaşehir Belediyesi olarak Mehmetçik Vakfı ve LÖSEV’in bugün olduğu gibi her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ANLAMLI BİR DAVRANIŞ”

Ziyarette Alaşehir’de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden İzmir LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatörü Gamze Belçin Edirne,” Ramazan Ayı bizim için çok kıymetli bir dönem. Böyle bir dönemde 30 binden fazla ailemize maddi ve manevi destek veriyoruz. Bu anlamda, görev yapacağı 11 ay boyunca maaşını vakfımıza bağışlamaları ve bizi düşünmeleri çok anlamlı bir davranıştı. İleriki dönemlerde de Başkanımızla pek çok çalışmalar yapacağız. Bizleri örnek davranışıyla mutlu eden Başkanımız Sayın Ali Uçak’a vakfımız adına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız” dedi.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR”

Ardından konuşan Mehmetçik Vakfı İzmir Temsilcisi Emekli Kur.Albay Ahmet Tuncer, “ Alaşehir Belediye Başkanımız Sayın Ali Uçak’a öncelikle vakfımız ve şahsımız adına, yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. Göreve gelmesinin ardından maaşını vakfımıza bağışlayacağını açıklayan Başkan Ali Uçak’ın bu davranışı Türkiye’ye örnek teşkil ediyor. Bu duyarlılığından dolayı  sosyal sorumluluk bilincini en üst seviyede tutan Başkanımız Sayın Ali Uçak’a şahsım ve vakfımız adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.