Dağ, kütüphaneleri gençlerin hizmetine sunmuş olacaklarını belirterek "1 Nisan'dan itibaren Büyükşehir Belediyesi olarak önce üniversite etrafında dev mekan tarzı 7 gün 24 saat çalışan çayı, çorbası, keki ücretsiz olan kütüphaneleri hayata geçirecek ve gençlerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum." dedi.

İzmir'de yaşayıp üniversiteyi kazanan gençlere maddi yardımda bulunacaklarını açıklayan Dağ, "İlk defa üniversiteyi kazandığında kardeşlerimiz ne yapacağız düşüncesinde, anne babaları ne yapacağız düşüncesinde oluyorlar. Onun için dedik ki biz bir can suyu verelim. İzmir'de yaşayıp da üniversiteyi kazanan genç kardeşlerimize ilk yıl için on bin lira destek ödemesi yapalım dedik." diye konuştu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin Gümüşhane’de seçimlerin iptali ve yeniden yapılması talebini reddetti. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin Gümüşhane’de seçimlerin iptali ve yeniden yapılması talebini reddetti.

Dağ, İzmir'de gençlerin her sınavda başarılı olmasının en büyük arzularının olduğunu, LGS, AYT, TYT ve üniversite sınavlarında ilk 1000'e giren İzmirli gençlere 50 bin lira destek ödemesi yapacaklarını söyledi.

Kaynak: AA