AK Parti ve MHP Trabzon'da birlikte ortak toplantı yaptı. MHP'nin organize ettiği toplantıya AK Parti kurmayları da katılınca, organizasyon gövde gösterisine döndü. Millet İttifakı’nın içine düştüğü HDPKK krizine karşın Cumhur İttifakı’nın gövde gösterisi dikkat çekti. MHP, 2023 ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma programlarının son ayağını Ortahisar’da düzenlendi. Toplantıya MHP TBMM idare Amiri Erkan Haberal, MYK üyeleri İdris Aydın, Afşin Birben, Yavuz Tellioğlu, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli yanı sıra Ak Partiden İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi ve partililer katıldı.

Cumhur İttifakı Trabzon’da resmen gövde gösterisi yaptı - Sayfa 2

“15 TEMMUZ TESLİMİYET TEŞEBBÜSÜDÜR”

TBMM İdare Amiri Haberal, “15 Temmuz darbe girişimi değildir, bir teşebbüsüdür, teslimiyet teşebbüsüdür. Türkiye’yi yurt dışına emperyalist ülkelere teslim etme teşebbüsüdür. Arkasında iki tane unsur vardır. Emperyalistlerin Ortadoğu’daki temsilcisi PKK/HDP, bütün dünyadaki temsilcisi FETÖ’dür. Siyonistlerin misyonerliğini yapanlar o gece kaçtıklarında Türkiye’nin hücum botlarıyla kaçtılar. Sahil Güvenliğinin gemileriyle kaçtılar. Yunanistan’da siren çalmayıp ‘hoşgeldiniz’ dediler. Bizim uçaklarımız Balıkesir üssünden kalktığında Atina’da sirenler çalar. F-16’ları kaldırırlar. İt dalaşı derler. Haftada 3-4 kez it dalaşı yapılır. Atina’ya TSK’nın askeri helikopterleri indi. Bir tane F-16 kalktı mı? Kalkmadı. Türkiye böyle bir acıyı yaşamıştır. Biz onun için Cumhur İttifakı o akşam o meydanlarda acıyı görenlerden oluşmuştur. Suriye ve Irak’ta hangi ülkenin askerlerine peşmerge kıyafeti giydirilip Türkiye sınırına sürüldü? Ankara’da iş bitseydi bir tarafta Yunan, bir taraftan Suriye, Irak’tan PKK kıyafeti giydirilmiş askerler ülkemizin içine girecekti.

Cumhur İttifakı Trabzon’da resmen gövde gösterisi yaptı - Sayfa 3

DEMİRTAŞ’I CEZAEVİNDE ZİYARET EDECEK!

Siyasi yan kesicilikten bahseden adam milleti istismar etmeye, siyasi yandaşlarıyla AK Parti’yi sırtından bıçaklayanlarla beraber devam etmektedir. Kafalarında iki şey var. Parlamenter sistem.. Birisi cumhurbaşkanı, biri başbakan, diğerleri bakan olacak.. Sen kimin bakanlıklarını kime veriyorsun? Biri çıkıyor ekonomik kriz, diğeri SADAT, diğer terör diyor. Krizi soruyorsanız Ali Babacan’a sorun. SADAT’ı, Suriyelileri soruyorsanız Süleyman Şah’ın türbesini taşıyandan, Suriyelilere Türkiye’nin kapılarını açana sorun. Altında imzası olanların hepsinin günahı var.

Adam utanmadan çıkıp diyor ki Temel reis (Karamollaoğlu) ‘ben Demirtaş’ı ziyarete cezaevine gideceğim’ Be adam senin orada ne işin var? Demirtaş neden cezaevinde? Demirtaş’ın yüzünden bu ülke şehit verdi.

Cumhur İttifakı Trabzon’da resmen gövde gösterisi yaptı - Sayfa 4

HDP işbirliğine kızdı, İP'den istifa edip MHP’ye geçti HDP işbirliğine kızdı, İP'den istifa edip MHP’ye geçti

KARADENİZ’DE HAİN YOK

Seçimle gelenin seçimle gitmesi güvence altına alınacak. Kayyum atanamayacak. Siz Karadeniz’de her hangi bir belediye başkanın alınıp yerine kayyum atandığını duydunuz mu? Duymadınız, çünkü hain yok. İçişleri Bakanlığı kimi görevden almış, kim için soruşturma yapmış? Askerimizi şehit eden teröristin cenazesine giden Van Belediye Başkanı görevde mi kalacak? Terör suçlarından ihraç edilen Diyarbakır Belediyesinde teröristlere iş verilmesi imkânı sağlayacak, Bu başkan görevde mi kalacak? Hem de Süleyman Soylu yapmayacak öyle mi?

İMAMOĞLU’NA SERT ÇIKIŞ

Terör soruşturmasından ceza alan Diyarbakır Belediye Başkanını ziyaret eden kim? Ekrem İmamoğlu.. Sadece başkanı ziyaret etmekle kalmıyor. Çocuklarını bekleyen anneler var ya! Onları da ziyaret etmiyor. Terörist analarını ziyaret ediyor. İmamoğlu, Pervin Buldan’la fotoğraf vermekten hiç rahatsız olmuyor. Ama ben burada yol boyunca geçerken her köprünün üstünde şehit ismi olduğunu bildiğim için rahatsız oluyorum. Hangi şehit anasıyla ağaç dikmişsin de bir teröristle ağaç dikiyorsun?” açıklamalarında bulundu.

“HDP’YE BAKANLIK VERİLEBİLİR DİYENLERLE Mİ OLACAKTIK?”

MHP İl Başkanı Tarım, “Tek devlet diyenleri bırakıp Kürdistan diyenlerin yanında mı poz verecektik? Yapılan en son uçağın adını kızıl elma koyanları bırakıp HDP’ye bakanlık verilebilir diyenlerle mi olacaktık? 15 Temmuz ‘bir tiyatrodur’ diyenleri hiçbir zaman unutmayacağız.” dedi.,

“BU GÜCÜ CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ALMAKTAYIZ”

AK Parti İl Başkanı Mumcu, “Tahıl koridorunda cumhurbaşkanımızın oynamış olduğu rol, en son Bosna Hersek’te yapılmak istenen karıştırılmak istenen ülke var. Cumhurbaşkanımızın üstlendiği birleştirici rol, dünyada aranan lider konumundayız. Bu gücü Cumhur İttifakı’ndan almaktayız. Karşımızdaki muhalif 6’lı masa bizim kutlu yolcuğunu engellemeye çalışıyor.” diye konuştu.