Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3.Türkiye Gençlik Zirvesi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Siz kıymetli genç kardeşlerimle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Buradan sizlerin aracılığıyla ülkemizin ve gönül coğrafyamızın dört bir yanındaki bütün gençlerimize selamlarımı iletiyorum. Konuşmamın bundan sonraki kısmına geçmeden şu muhteşem salonun yapımını birkaç cümleyle ifade etmek istiyorum. Burası belediye başkanlığım döneminde yapıldı. Bunun üstünde İstanbul'un tek tiyatro salonu vardı. O zaman sözde sanatçılar başladılar nutuk atmaya yıkar yapmaz dediler. Dedim ki sadece o değil İstanbul'un en büyük kongre merkezini yapacağız. Bu salonun olduğu yer 20 metre derinliğinde, burası da 3 bin 800 kişilik bir salon olarak yapıldı. Buralar yapıldıktan sonra belediye başkanı burayı yaptı teşekkür ederiz falan diyemediler. Şimdi o sözde sanatçı diye geçinenler şimdi de aynı şekilde hakaret etmeye devam ediyorlar. Bunların hayatında inanın bu ülke için çivili ağaçları yok. Sadece ahlaki olmayan birçok görüntülerle para kazanmaktan başka hiçbir özellikleri yok. Şimdi pazara gidiyoruz, onlar ise her türlü yalan dolan şunlarla bunlarla yine hakarete devam ediyorlar. Varsın onlar hakaret etsin ama biz şu anda karşımda gördüğüm gençlikle mezara kadar yürüyoruz.

Gençler hatırlarsanız son olarak 2 yıl önce sizlerin temsilcilerini ağırlamıştık. Her birinize ahde vefanız salonlara sığmayan şu heyecanınız için teşekkür ediyorum. Bizi daha fazla koşturmaya sevk eden güç işte şu tablodur, işte bu güçtür. Bizi daha fazla çalışmaya teşvik eden aşk işte budur. Bize gerektiğinde yeni düvele meydan okutan cesaret işte budur.

"Sizlere gereken desteği vereceğiz"

Güçlü Yanım Türkiye teması altında yapılan çalışmaların, gençlerimizin önünde ufuklar açacağına inanıyorum. Bu sene kültür, sanat, bilim, spor alanlarında ödüle layık görülen kardeşlerimizin hepsini tebrik ediyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak bugüne kadAr olduğu gibi bundan sonra da sizlere gereken desteği vereceğiz. Gümbür gümbür gelen bu gençliği TEKNOFEST'in yedincisinde gördük. 2,5 milyonu aşkın genç TEKNOFEST'e adeta akın etti.

"Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız dedik"

Gençler bir şeyi söylemem lazım, henüz başbakan olmadım o sıra seçimleri kazanmışız ben de Avrupa'yı dolaşıyorum. Bu arada oğul Bush'u randevu istedim ziyaret ettim Amerika. Kendilerine dedim ki bize İHA SİHA verecektiniz ne olacak? Hemen dedi İHA'ları verin. Bize İHA verdiler ama 2 günlüğüne geldi. Allah rahmet etsin o zaman Özdemir Bayraktar fevkalede bir insandı. Adımını attı işte bugünkü İHA ve SİHA'ların kuruluşunu başlattı. Bazı sahtekarların ifade ettiği gibi devletten kredi, arsa, arazi böyle bir şeyi asla almadı almaz. O zaman benim dünürüm değildi dava arkadaşımdı. Daha sonra kendisine şunu söyledim Özdemir ağabey bak biz bu tür yatırımları yapanlara destek veriyoruz. Gel sen de bu imkanlardan istifade et. Yok dedi almam. Kendi arsası üzerinde ilk adım olarak İHA'ların kuruluşunu yaptı. Benim de siyasette eski arkadaşımdı. Beraber yol yürüdük sonra evlatlarıyla birlikte adımı attı ve İHA'yı yaptı. SİHA'nın da adımını attı. Bu arada da Selçuk Bey de bizim damadımız oldu. İş yürürken İHA, SİHA yetmedi AKINCI o geldi. Tabii yurt dışı siparişler de gelmeye başladı. Bütün bunlarla beraber yine devlet bankalarından bu noktalarda kredi asla almadı. AKINCI yapıldı yeni bir adım KIZILELMA oldu. Bunlar tabii insansız savaş uçaklarıydı. KIZILELMA asıl noktası henüz daha olmadı o olduğu anda zaten şu andaki F-16'ların taşıdığı bombaları taşıma kabiliyetine sahip. Bu seneki TEKNOFEST'e 2.5 milyon genç akın etti. Şimdi gençler dikkat edin acaba bu ülkede muhalefet niçin Baykar'a saldırıyor? AKINCI'dan KIZILELMA'ya nice ürünümüz görücüye çıktı niçin bunlar saldırıyorlar. Bunlar Erbakan hocamızın da yaptığı devrim otosuna böyle saldırdılar. Biz de devrin otosunu yaptık. Devrin otosuna saldıramıyorlar. Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız dedik, başaramayacaklar.

Diyarbakır’da polise güvenlik kamerasını veren esnafın iş yeri kurşunlandı Diyarbakır’da polise güvenlik kamerasını veren esnafın iş yeri kurşunlandı

Her yaştan gencimiz inandıkları zaman neleri başarabileceklerini görmüş oldular. Hemen hepsi son teknoloji harikası ürünlerin önünden geçtiklerinde ülkelerine inandılar, özgüven kazandılar. TEKNOFEST'e giden gençlerimizin dünyaya bakış açılarının kökten değiştiklerini görüyoruz. Başkalarına özenmek yerine çalışırsam ben de yapabilirim diyen her gencimiz istikbalimiz adına çok büyük kazanımdır. İnanırsam ben de başarabilirim şuuruna sahip her gencimiz geleceğimize tutulmuş bir fenerdir. TEKNOFEST gençliğinin yetişmesine sizler de katkı sağlıyorsunuz. Her birinize emekleriniz için tekrar teşekkür ediyorum. Atatürk Havalimanı'nı ABD'ye peşkeş çekmek isteyenler sizlerin faaliyetlerinden rahatsız duyanlardır.

"Güçlü aileler olmazsa güçlü millet olamazsınız"

Şimdi LGBT gibi sapkın yapılara destek verenlerle sizlere iftira atanlar aynı kaynaktan beslenmektedir. Sevgili gençler burada açık konuşmak zorundayım bu CHP LGBT'cidir, bu İYİ Parti LGBT'cidir, bu HDP LGBT'cidir. Onlarla beraber yol yürüyenler bunlara hayır diyemediklerine göre onlar da LGBT'cidir. AK Parti'nin içine LGBT sızamaz. Cumhur İttifakı'na LGBT sızamaz. Çünkü biz aile kurumunun kutsiyetine inanıyoruz. Eğer güçlü aileler olmazsa güçlü millet olamazsınız.

Bunlar sadece sivil siyasetin değil sivil toplumun da hasmıdır. Bunlar Batı'nın küresel sermayecilerin içimizdeki lejyonerlerdir. Sivil toplum kuruluşlarımızın korkutulmasına, sindirilmesine müsaade etmedik. Ülkemiz ve milletimiz gençlerimiz için en doğrusunu yapmaya çalıştık. Hedeflerimiz ve ideallerimiz doğrultusunda kararlılıkla yürüdük. Önümüzdeki dönemde durmak yok yola devam diyerek aşkla çalışmayı sürdüreceğiz. Bunu da sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Sizlerin çalışmalarıyla gelecekte daha büyük çalışmalara imza atacağız.

14 Mayıs'ta ülke tarihimizin en kritik seçimlerinden birini yapacağız. Bu seçimlerin önemini dergi kapaklarından verilen mesajlarda herhalde net bir şekilde görüyoruz. Ne diyorlar Erdoğansız bir Türkiye. Yahu Erdoğan size ne yaptı? Erdoğan bunlara bir şey yaptı. Bay Bay Kemal sayın Putin'e saldırıyor, Rusya'ya saldırıyor. Kılıçdaroğlu, Biden Erdoğan'ın yenilmesi lazım kaydını düştü. Kayıtlar da var. Ama sen acizsin. Çünkü Biden böyle söylediği zaman ben Biden niye böyle söyledi demedim, halbuki Biden'ı senden çok daha iyi tanıyorum. Sen şimdi Putin'e saldırınca ben de buna eyvallah etmem. Rusya ile olan bizim münasabetlerimiz şu anda Amerika ile olan münasebetlerimizden geri değil. Bay Bay Kemal sen devlet yönetimi nedir bilmezsin, anlamazsın. Biz dünyanın dört bir yanıyla görüşürüz. Biz devlet yönetiminin ne olduğunu biliriz. Yanındakiler sana bir fayda getirmez.

Yanındakilerden bir tanesi benim bir zamanlarda ekonomiyle ilgilenen bakanımdı. Davos'ta IMF başkanıyla görüşüyoruz. Türkiye'den 23,5 milyar dolar alacağınız var, paranı al ama Türkiye'nin başbakanı benim Türkiye'nin siyasetine karışamazsın. O zaman başbakanım. Baktım ki Bebecan kızardı. IMF'in başkanını tersleyince rahatsız oldu ve 2013 yılına kadar IMF ile bu süreç devam etti. 2013'te 23,5 milyarın tamamını ödedik ve IMF ile ilişkilerimizi bitirdik. Bize de tavsiye de bulunuyorlar IMF'ten yardım alın diye. Bizim o iş bitti böyle bir şey söz konusu değil dedik kestik attık. O dönem Merkez Banka'mızın döviz rezervi 27, 5 milyar dolardı. Son olarak 115 milyar dolar civarında. Londra'nın tefecilerinden 300 milyar dolar gelecekmiş beyefendiye onunla Türkiye'yi ayağa kaldıracakmış.

Batı medyası işi gücü bıraktı bizim seçimlerle ilgilenmeye başladı. Her türlü kepazeliği sergiliyorlar. Kaset kumpaslarına ne kadar insanlık dışı yöntem varsa hepsini devreye aldılar. Toplumun sinir uçlarıyla oynamak dahil tüm tuşlara basıyorlar. Millete güya demokrasi ve barış dersi veriyorlar. Farklı bir ses duymak bile istemiyorlar. Sorsan baharı getirecekler. Bu ülkede evlatlarımız dahil kızlarımızın üniversite kapılarında başörtülerinden dolayı çektiği çileleri Bay Bay Kemal bize mi anlatacaksın? Anayasa mahkemesine varıncaya kadar sizler neler yapmadınız? Ben kızımı imam hatipte okuyan kızımı başka bir şehre göndermek zorunda kaldım. Sadece başörtüsünden dolayı.  

Kaynak: İHA