Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Anahtar Teslimi ile 2. ve 3. Etaplarda Kentsel Dönüşüm Başlangıç Töreni'nde katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni Fikirtepe Projesi ile 20 milyarlık yatırımla içerisinde 60 bin vatandaşımızın yaşayacağı 12 bin 418 konut yapıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 830 bin metrekare alanı ve 2,5 milyon metrekare inşaat sahasıyla ülkemizin en önemli projelerinden biridir. Ortalama olarak projenin üçte biri tamamlandı. Projenin ilk etabında inşa ettiğimiz 1648 konutun anahtarlarını teslim ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bayramın ilk günü, kentsel dönüşüme ivme katacak yeni bir müjdeyi inşallah milletimizle paylaşacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Acilen dönüştürmemiz gereken 1,5 milyon riskli konut var. Bunun için İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda 500 bin konutluk uydu kentler planlıyoruz." diye konuştu.

Terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor: 5 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu Terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor: 5 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kentsel dönüşüm çalışmalarında en küçük bir ihmale veya açgözlülüğe meydan vermemeliyiz." dedi.