Manisa Gördes'te suyla buluşan topraklarda çeşit arttı, hasat bereketlendi Manisa Gördes'te suyla buluşan topraklarda çeşit arttı, hasat bereketlendi

Knorr, deprem bölgesindeki üreticilerle dayanışma içinde olmak ve yörenin yemek kültürüne katkıda bulunmak üzere Knorr Kileri'ni açtığını duyurdu. Böylece, deprem bölgesindeki ürünlerin ve bu ürünlerle yapılabilecek yöresel yemek tariflerinin tüketiciyle buluşturulduğu dönemsel satış noktalarının geliri yine deprem bölgesindeki tarım üreticilerine yönelik destek çalışmalarına aktarılacak.

YEREL ÜRETİME VE KÜLTÜREL DEVAMLILIĞA KATKI

 Depremin ilk günlerinden itibaren depremin etkilediği illerde çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Knorr Marka Müdürü Melisa Kısacık, kilerin de bu çalışmaların devamı niteliğinde olduğunu söyledi. Projeyle ilgili konuşan Kısacık, “Depremin ilk günü itibarıyla 2 milyon porsiyon ürün desteğinde bulunduk. AFAD koordinasyonuyla desteklerimizi sürdürüyoruz. Afet durumlarına özel olarak geliştirdiğimiz Mercimekli Erişte Aşı yine AFAD koordinasyonuyla konteyner kentlere ulaştırılıyor. Depremin ardından üretime devam eden üreticilerimizin mahsullerinin daha çok kişiye ulaşması ve yemek kültürünün devamlılığı amacıyla hemen çalışmaya başladık ve İstanbul'da Knorr Kileri'ni hayata geçirdik. Depremin etkilediği şehirlerin yemek kültürünün devamlılığına katkı sunmak amacıyla, dönemsel satış noktalarında sunduğumuz mahsullerin yanında, bu mahsullerle hazırlanabilecek eşsiz tarifleri de ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz" dedi.

Kaynak: DHA