Sony'den muhteşem PS4 satışı!

Sony'den muhteşem PS4 satışı!

Bu yılın satış rakamları konusunda oldukça iyi bir iş çıkaran Sony, bu tür büyük çaplı bir satış dalgalanmasına sebep olarak geçen yıl çıkardıkları PS4 yazılımlarını gösteriyor. Geçtiğimiz sene PS4’e dair çıkarılan yazılım ve oyunların satış miktarı 50.6 milyon’dan 52 milyona çıkmıştı.

Sony’den gelen raporlar bununla da sınırlı değil. Sony, PlayStation Plus aboneliklerinde de oldukça kuvvetli bir artışa ulaşarak, 31 Mart itibari ile 2017 değerlerine oranla 26,4 milyon kullanıcıdan 34.2 milyon kullanıcıya ulaşılmış durumda.

Şu an için işleri oldukça iyi giden Sony’nin PS4 alanında gelecek Mart ayında %2 lik bir satış hacmi düşüşü yaşaması bekleniyor. PS4’ün 5 yıldır piyasada olan bir cihaz olduğu düşünülürse, bu rakam hiç de kötü gözükmüyor. Diğer yandan bu beklenen düşüşü Sony’nin ne şekilde yumuşatacağı ya da PS5’e dair bir atılıma dönüşüp dönüştürmeyeceği üzerine henüz bir bilgi mevcut değil. Son olarak sizleri PS4 adına son dönemde ortaya atılan en vurucu oyunların bir listesi ile baş başa bırakıyoruz.

NASA'dan şaşırtan karar: Ay görevi askıya alındı Sonraki Haber

NASA'dan şaşırtan karar: Ay görevi askıya alındı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı