HIRSIZLAR ENİŞTE KAYINBİRADER VE KARDEŞ ÇIKTI

HIRSIZLAR ENİŞTE KAYINBİRADER VE KARDEŞ ÇIKTI

KURYE ARACINDAN 550 BİN LİRA ÇALANLAR ENİŞTE KAYINBİRADER VE KARDEŞ ÇIKTI

Konya'da bir zincir marketin hasılatını toplayan özel bir kurye şirketine ait para nakil aracı içerisindeki kasa şifresini girerek 550 bin lira parayı çalan Cafer Y. (32), kardeşi Osman Y. (20) ve soygunu planlayan aracın şoförü kayınbıraderi Mehmet S. (22) yakalandı. Şüphelilerin çaldıkları parayı bir tarlaya gömdükleri belirlenirken parayla ev, araba almayı ve bekar olan Osman Y.'nin düğününü yapmayı planladıkları ileri sürüldü.
Olay, dün saat 14.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Feritpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Bir zincir marketin, şubelerinden hasılatın toplanması için anlaştığı özel kurye şirketine ait para nakil aracının şoförü Mehmet S. yanındaki görevliyle birlikte öğle yemeği için bir lokantanın önüne aracı park etti. İki kişi lokantada yemek yerken, para nakil aracının yanına gelen bir kişi, aracın ön tarafında bulunan ve kapı otomatiğine bağlı teli çekerek kapıyı açtı. Ardından kasanın bulunduğu arka bölüme yöneldi. Şifreyi girerek kasayı açan soyguncu, kasadaki paraları çuvala doldurup hızla olay yerinden uzaklaştı. Yemekten sonra araca gelen kuryeler, soygunu fark edince, polisi aradı.

SOYGUNU ŞOFÖR PLANLAMIŞ

Olaydan sonra çalışma başlatan Asayiş Şubesine bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde, şüphelinin rahat tavırlarla soygunu gerçekleştiğini belirledi. Nakil aracının şoförü Mehmet S. ve yanındaki görevlinin ifadesine başvuran polis, Mehmet S.'nin çelişkili ifadesi ve davranışlarından şüphelenip, çalışmasını onun üzerine yoğunlaştırdı. Mehmet S. yapılan ikinci sorgulamasında suçunu itiraf etti.

CEZAEVİNDEN ÇIKMASINI BEKLEMİŞLER

Mehmet S. polisteki ifadesinde soygunu eniştesi Cafer Y. ve eniştesinin kardeşi Osman Y. ile aylar önceden planladıklarını; ancak hırsızlık suçundan cezaevinde tutuklu bulunan Osman Y.'nin tahliye olmasını beklediklerini ileri sürdü. Mehmet S., daha önce Osman Y.'ye, kapıyı nasıl açacaklarını ve kasanın şifresini söylediğini, olay günü de gittikleri lokantanın adresini söyleyip, kendileri içeride yemek yerken Osman Y.'nın soygunu gerçekleştirdiğini iddia etti.

PARAYI GÖMMÜŞLER

Bunun üzerine harekete geçen polis, Osman Y. ve ağabeyi Cafer Y.'nin merkez Selçuklu ilçesinde bir firmadan otomobil kiraladığını ve Antalya'ya kaçmayı planladıklarını belirledi. Ardından iki kardeş saklandıkları adreste gözaltına alındı. Soyguncuların, paranın tamamını merkez Meram ilçesi Hatip Yolu üzerinde bir tarlaya gömdükleri ortaya çıktı.

PARAYLA EV, ARABA ALIP, DÜĞÜN YAPACAKLARMIŞ

Polis, şüphelilerin gösterdiği yerde yaptığı kazı çalışmasında gömülü olan paraya buldu. Şüphelilerin ifadelerinde soygunu, ev ve arama almayı ve bekar olan Osman Y.'nin düğünün yapmayı planladıkları için gerçekleştirdiklerini iler sürdükleri öğrenildi. 3 kişi, yapılan sorgulamanın ardından bugün adliyeye sevk edildi.

24 Haziran YSK seçmen sorgulama Sonraki Haber

24 Haziran YSK seçmen sorgulama

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı