MHP'Lİ ERKAN AKÇAY'DAN İP'Lİ HALAÇOĞLU'NA: BAŞBUĞUMUZU İSTİSMAR ETTİRMEYİZ

MHP'Lİ ERKAN AKÇAY'DAN İP'Lİ HALAÇOĞLU'NA: BAŞBUĞUMUZU İSTİSMAR ETTİRMEYİZ

Başbuğ 'in kurduğu 'den istifa edip, İP'te siyasete devam eden, Kayseri Milletvekili 'nun, Türk Milliyetçilerinin Başbuğu Alparslan Türkeş'in adını  istismar etme girişimi 'ye takıldı...

Sanki Başbuğun emanetlerine sahip çıkıyormuş gibi, Kayseri'de yeni kurulması planlanan üniversiteye Başbuğ Türkeş'in adının verilmesine yönelik teklifi dile getirmesine cevap MHP Grup Başkanvekili 'dan geldi...

İŞTE MHP'Lİ ERKAN AKÇAY'IN AÇIKLAMASI

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Partimiz MHP’nin kurucusu ve Genel Başkanıdır.

 

MHP, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere miras bıraktığı fikir, ilke ve programların kurumsal yapıyla ve tüzel kişilikle ifade edildiği bir partidir, yegane temsilcisidir.

 

Alparslan Türkeş ismi ile Milliyetçi Hareket Partisi özdeşleşmiştir.

MHP’nin muvafakatı ve rızası olmadan başka siyasi partiler, kurumlar veya kişiler tarafından herhangi bir yere “ Alparslan Türkeş” adının teklif edilmesini, kullanılmasını, istismar edilmesini kabul etmeyiz, rıza göstermeyiz.

Bu gayretlerin siyasi nema elde etmek amacıyla ince siyasi hesaplarla yapıldığını düşünüyoruz.

Alparslan Türkeş’in partisini terk edenler, "Ülkücü bir parti olmayacağız", “MHP’nin devamı olmayacağız”  açıklamasını yapanlar, kurdukları partide Başbuğ Türkeş’in adını,resmini, üç hilali,  Bozkurt işaretini yasaklayanlar, konuşmalarında Alparslan Türkeş’e dair herhangi bir atıfta bulunmayanlar, parti programlarında milliyetçiliğe yer vermeyenler şimdi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i istismara yeltenmişlerdir.

Alparslan Türkeş’i reddedip adını anmaktan imtina edenlerin Türkeş’i kullanmaya hakları yoktur.

Malumunuz olduğu üzere üniversitelerin bölünmesi suretiyle ortaya çıkan yeni yapılar ve üniversite isimleri özellikle üniversite camiasında yoğun tartışma konusu olmuştur. Böyle tartışmalı ortamda bölünen bir üniversitenin bir parçasına Alparslan Türkeş adının verilmesini teklif etmek her şeyden evvel Alparslan Türkeş’in hatırasını incitecektir.

Bu önergeler reddettirilmek, istismar etmek ve siyasi rant için verilmiş önergelerdir.

Aziz Türk milletinin gönlüne taht kuran Başbuğ Alparslan Türkeş’in adı en iyi yerlere, kurumlara layıktır. Ancak mevcut siyasi konjonktürü fırsat gibi değerlendirip atraksiyon yapmayı da uygun görmüyoruz.

Aziz Türk milletine saygıyla duyurulur.

Nüfus Müdürlüklerinde 'Seçim' Mesaisi Sonraki Haber

Nüfus Müdürlüklerinde 'Seçim' Mesaisi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı