HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN İLTER AÇIKLADI

HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN İLTER AÇIKLADI

DR.Hüseyin İlter: Her gün yüzlerce kişi telefonundan adımını sayıyor

Halk Sağlığı Genel Müdürü İlter, "Obeziteyle ilgili önemli çalışmalar yaptık. Mesela 'Her gün 10 bin adım' şeklinde kampanya başlatmıştık. Bu kanıksandı ve her gün yüzlerce kişi telefonundan adımını sayıyor." dedi.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Dr. Hüseyin İlteryle ilgili önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, "Her gün 10 bin adım şeklinde kampanya başlatmıştık. Bu kanıksandı ve her gün yüzlerce kişi telefonundan adımını sayıyor." dedi.

İlter, bir otelde düzenlenen "Gaziantep Beslenme ve Sağlık Araştırması" konulu toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, dünyada her 3 kişiden birinin aşırı kilolu, her 10 kişiden birinin de obezite sorunu yaşadığını, Türkiye'deki rakamların da buna yakın olduğunu anlattı.

Konuyla ilgili Türkiye genelindeki sonuçları ortaya çıkarırken bazı illerde özel çalışılması gerektiğini belirten İlter, o yüzden Gaziantep'te de çalışmalara başlandığını ifade etti.

İlter, obeziteyle mücadelede kentlere özel çalışmaların da olmazsa olmazlar arasında yer aldığını, Gaziantep'in de ayrı çalışılması gereken bir il olduğunu aktararak, "Gaziantep'te binin üzerinde vatandaşımızla üç aşamalı çalışma yapıldı. Bu kapsamda beslenme alışkanlıkları, obezite durumları incelendi. Bunu yaparken pek çok kurumla da çalışma yapacağız." diye konuştu.

Uzun zamandır obeziteyle ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden İlter, "Mesela her gün 10 bin adım şeklinde kampanya başlatmıştık. Bu kanıksandı ve her gün yüzlerce kişi telefonundan adımını sayıyor." dedi.

İBRANİCE YAZILI KİTAPLAR ELE GEÇİRİLDİ Sonraki Haber

İBRANİCE YAZILI KİTAPLAR ELE GEÇİRİLDİ

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı