İhanetin Sembolleşmiş İsmi Aldemir Yine Parti Değiştirdi

İhanetin Sembolleşmiş İsmi Aldemir Yine Parti Değiştirdi

Eski Genel Başkanı Alaattin Cumhuriyet Halk Partisi (MHP) grup toplantısında 'ye geçti.

Hayatının büyük bir bölümünü Milliyetçi-Ülkücü hareketin lideri Devlet Bahçeli'ye ihanet ederek geçiren, Ülkücü hareketin sırtına basıp yükseldiği makamlarda ülkücü hareketin başını yere eğmekten başka hiç bir şey yapmayan yine kendine yakışanı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Aldermir'in rozetini taktı.

PEKİ ALAATTİN ALDEMİR KİMDİR?

Konya'da bulunan Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümünü bitirdikten sonra 1981 yılında MHP davasında tutuklanmış ve 1988 yılının sonuna kadar 7 yıl sıkı yönetim askeri tutukevlerinde kalmıştır.

Tutuklu olduğu süreçte Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanmış ve geceleri gazetecilik yaparak eğitim hayatını tamamlamıştır.

1992 yılında Gençlik, Kültür ve Sanat Ocaklarına Genel Başkan olmuştur. Ayırca Bizim Ocak ve Ülkü Ocağı dergilerinde Genel Koordinatörlük görevini üstlendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın kurdu, Kurucu Genel Başkan olarak görevde bulundu.

Avrupa'da Türk Dünyası Federasyonu kurma çalışmaları gerçekleştirildi. Hergün gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenmiştir.

İş adamı olarak hayatına devam ettiği süreçte ise Demokrat İş Adamları Derneği’ni kurmuş ve derneğin teşkilatlanma çalışmalarına devam etmiştir.

Aldemir Türkeş'in Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak 4 sene görevde bulunmuştur. 1990'lı yılların ikinci yarısında Türkeş'in en yakınında yer almış ve en güvenilen isimler arasında yer almıştır.

 

Bekir Bozdağ : Seçimin kazananı belli Sonraki Haber

Bekir Bozdağ : Seçimin kazananı belli

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı