SON DAKİKA : 25 ilde FETÖ Operasyonu Yapıldı

SON DAKİKA : 25 ilde FETÖ Operasyonu Yapıldı

İstanbul merkezli 25 ilde düzenlenen operasyonda, FETÖ şüphelisi 16 kişi gözaltına alındı.

SON DAKİKA : 25 ilde FETÖ Operasyonu Yapıldı

İstanbul merkezli 25 ilde düzenlenen operasyonda,  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla hakkında kararı  verilen 52 şüpheliden 16'sı yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca  yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün şifreli mesajlaşma programı "ByLock"u,  kullandıkları tespit edilen ve konuşma içerikleri çözümlenen 52 zanlı hakkında  gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  ekipleri, İstanbul merkezli 25 ilde düzenlediği operasyonda, aralarında KHK ile  meslekten ihraç edilen emniyet müdürü, doktor, öğretmen, mühendis ve il göç uzman  yardımcısının da bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, diğer 36 zanlının  yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

FETÖ'NÜN TSK YAPILANMASINA YÖNELİK : 24 ŞÜPHELİ ADLİYEYE GÖNDERİLDİ

Eskişehir  merkezli 8 ildeki operasyonda gözaltına alınan biri meslekten ihraç edilmiş 4  pilot ile kapatılan Eskişehir Hava Hastanesinde pilotlara uçuş yeterlilik belgesi  veren rütbeli tabip subayların da arasında bulunduğu 24 şüpheli adliyeye  gönderildi

Eskişehir merkezli 8 ilde, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda  gözaltına alınan 18'i muvazzaf subay 24 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 26 Nisan'da İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, Eskişehir, Diyarbakır, Amasya, Kütahya, Ankara, İzmir, Balıkesir ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda yakalanan zanlıların emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Adalet Sarayına getirildi.

Biri meslekten ihraç edilmiş 4 pilot ile kapatılan Eskişehir Hava Hastanesinde pilotlara uçuş yeterlilik belgesi veren rütbeli tabip subayların da arasında bulunduğu zanlıların savcılıktaki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Adreslerinde bulunamayan iki zanlının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Örgüt içinde ankesörlü telefonla iletişim kurdukları belirlenen 26 zanlının yakalanmasına yönelik 26 Nisan'da Eskişehir merkezli 8 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 6'sı TSK'dan ihraç edilmiş ve açığa alınmış 24 şüpheli yakalanmıştı.

İzmir'de Büyük FETÖ Operasyonu Sonraki Haber

İzmir'de Büyük FETÖ Operasyonu

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı