Yerli Otomobilin CEO'su Cuma Günü Açıklanacak

Yerli Otomobilin CEO'su Cuma Günü Açıklanacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Projesi'ne ilişkin "Projemiz iyi gidiyor. İnşallah cuma günü sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan şirketin 'sunu açıklayacaklar." dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bilkent Otel'de düzenlenen "6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi"nin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yerli otomobille ilgili detayların ne zaman açıklanacağına ilişkin soru üzerine Özlü, cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek törenle, yerli marka otomobille ilgili şirketin kuruluş sözleşmesini açıklayacaklarını bildirdi. Aynı zamanda şirketin üst yöneticisinin de duyurulacağını vurgulayan Özlü, şunları kaydetti:

"Yerli Otomobil Projesi'nde 5 ortağımıza ilaveten TOBB da yüzde 5 hisseyle şirkete ortak oldu. Böylece 6 ortaklı bir proje oluştu. Dolayısıyla yerli otomobilde bir kilometre taşını daha kat etmiş oluyoruz. Projemiz iyi gidiyor, inşallah cuma günüsayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şirketin CEO'sunu açıklayacaklar ve şirketin kuruluş protokolünün şahitliğini yapacaklar."

FETÖ'ye 'Ankesörlü Telefon' Operasyonu: 14 Gözaltı Sonraki Haber

FETÖ'ye 'Ankesörlü Telefon' Operasyonu: 14 Gözaltı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı