Olcay Kılavuz : Avrupa'da İslam Düşmanlığı Yükseliyor

Olcay Kılavuz : Avrupa'da İslam Düşmanlığı Yükseliyor

Avrupa’da her geçen gün İslam düşmanlığının arttığını müşahede ediyoruz. Tarihsel geleneklerine uygun hareket edip Haçlı zihniyetini hortlatan aralarında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim'den 'bazı ayetlerin çıkartılmasını' talep etti. Bu açıklamalar amiyane tabirle aymazlıktır ve nifak tohumlarının yeşertilmesi gayesi taşımaktadır.

Avrupa'da İslam Düşmanlığı Yükseliyor

Başta Cezayir olmak üzere birçok İslam ülkesinde katliamlar yapan, Avrupa’da yaşayan Müslümanları duvarlar arkasına hapseden, ikinci sınıf insan muamelesi yapan zihniyetin ürünü olan şahısların şiddet ve düşmanlıktan bahsetmesi tam anlamıyla faşizan bir yaklaşımdır. Bu tür açıklamalar özelde Fransa ve Avrupa’da yaşayan genelde de bütün Müslümanları nefret söyleminin tarafı haline getirme çabasıdır. Bu açıklamalar Müslüman düşmanlığının artmasından başka hiçbir mana taşımayacaktır.

Güzel ahlak, doğruluk, dürüstlük, insana saygı gibi kavramlara anlam katan İslam dininin ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu tür sapkın ifadelerin içinde kullanılması açık ve net bir şekilde İslam düşmanlığıdır. Açıklamayı yapanları ve bu zihniyete sahip olanları şiddetle kınıyoruz. Dünyada milyarlarca insanın kutsal kabul ettiği bir dinin kutsal kitabına özgürlük kisvesi altında yapılan bu saldırıyı lanetliyoruz.

– Ülkü Ocakları Genel Başkanı
10 Mayıs 2018

Fatih'te Trafik Kilitlendi Sonraki Haber

Fatih'te Trafik Kilitlendi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı