Konya-Antalya yolu arasında ulaşıma kar engeli !

Konya-Antalya yolu arasında ulaşıma kar engeli !

’nın Seydişehir ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yağmur, kar ve doluya dönünce - karayolunda onlarca araç yolda kaldı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücülerin araçlarını karda şortlarla inerek kurtarması ilginç görüntülere neden oldu. 

Konya-Antalya yolu arasında ulaşıma kar engeli

Seydişehir ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış yüksek kesimlerde kar ve dolu olarak etkisini gösterdi. Konya Antalya karayolu üzerinde bulunan 1825 rakımlı Alacabel mevkiinde sürücüler kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Kar ve doluya hazırlıksız yakalanan sürücüler araçları ile karayolu üzerinde ilerlemekte güçlük çekerken onlarca araç ise yolda kaldı.

ANTALYA'DAN DÖNÜŞ

Yolda kalan araçların içerisinde bulunan ve Antalya’dan dönen sürücü ve yolcuların üzerlerindeki şort ile kar ve dolu birikintilerini temizleyerek araçlarını kurtarmaya çalışmaları ilginç görüntü oluşturdu.

Öte yandan, Karayolları ekipleri kara saplanan araçların çıkarılmasına yardımcı oldu. Kar ve dolu yağışına ilk yakalananlardan olan ve aracını kaydıran Taner Polat Antalya’dan Konya’ya gittiğini söyleyerek, “Aniden yağış bastırdı, 20 dakika içerisinde bu hale geldi. Yol kenarında devam ederken böyle kenara düştük” dedi.

Güney Afrika'da vahşet! Camiyi kundaklayıp boğazını kestiler Sonraki Haber

Güney Afrika'da vahşet! Camiyi kundaklayıp boğazını kestiler

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı