OLCAY KILAVUZ IRAK PARLEMENTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜRKMEN DERNEKLERİ TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

OLCAY KILAVUZ IRAK PARLEMENTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜRKMEN DERNEKLERİ TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Irak’ta yapılacak Genel Seçimler öncesi Türkiye’deki Dernekleri yetkilileri ile toplantı yaparak soydaşlarımızın kendilerinin ve Türkmeneli’nin geleceği adına bir bütün olarak hareket etmelerinin zaruriyetini ve Soydaşlarımızın asla yanlız olmadığını Milliyetçi – Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli beyin öncülüğünde Ülkü Ocaklarının her zaman soydaşlarımızın yanlarında olduğunu belirtti.

Kılavuz toplantı sonrası yaptığı açıklamada:

“12 Mayıs 2018 Tarihinde Irakta genel seçimler gerçekleşecektir. Bu seçim kara sevdamız olan Türkmeneli ve Türkmen soydaşlarımız açısından hayati bir öneme sahiptir. Zira bu seçimler uzun yıllardır zalimlerin zulmü altında katledilen yurtlarından, yuvalarından sürülen toprakları kanla gözyaşıyla sulanan ecdadımızın yadigarı Türkmen soydaşlarımızın varlık meselesidir. Irak DAEŞin işgalinden sonra yeni bir dönüm noktasıyla karşı karşıyadır. Bizler de Ülkücü - Milliyetçi Hareketin Lideri Genel Başkanımız Sn Devlet Bahçeli beyin öncülüğünde Atalarımızın emaneti olan Türkmenelini yakında takip ederek elimizden geldiğince her alanda destek vermeye gayet etmekteyiz.

Bu vesile ile bir kez daha çağrıda bulunuyorum ki:

Türkmen soydaşlarımız kendi varlıklarını ispat etmek adına bu seçimlere katılmalı ve

Türkmeneli bölgesinde Türkmen soydaşlarımızın hakları ile sorunlarını gür bir şekilde Bağdat'tan dünyaya haykıracak milletvekillerini, Türkmen davasının yılmaz savunucularını, Türk Milliyetçileri'ni meclise göndermelidir.

Çağrımız bölge, mezhep ayırt etmeksizin Türkmen yurdunun dört bir yanında yaşayan bütün soydaşlarımızadır. Kerkük, Musul, Erbil, Telafer, Altunköprü, Tuzhurmatu, Dakuk, Tazehurmatu, Bayat Köyleri, Emirli, Kifri, Türkalan, Karatepe ve Bağdatta ki Türkmen kardeşlerimizin bu seçimlere  katılmaları ve iradelerini sandığa yansıtmaları artık keyfiyet değil mecburiyettir.

Türkmenlerin iradesine sahip çıkması demek bu dava için canını bu kutlu yolda feda eden aziz şehitlerimiz Ali Haşim MUHTAROĞLU'nun Münir KAFİLİ'nin, Dr. Yıldırım DEMİRCİ'nin, Dr. Ali ELMAS'ın, Adil Şerif'in, Abdullah Abdurahman'ın, Rıza Demirci'nin uğruna şehadete koştukları Türkmen Bayrağı'nı tutup daha yükseğe kaldırmak demektir.

Canlarını Türkmeneli için feda eden binlerce şehidimizin kanlarını boşa akıtmadıklarını, uğruna hayatlarını feda ettikleri gardaşlarının ne şühedayı ne de güzel Türkmenelini unutmadıklarını göstermek için başta Ankara olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan Türkmen soydaşlarımızı, Telaferli kardeşlerimizi de sandığa koşarak gitmeye ve Türkmenler'in

Türkmeneli'nden vazgeçmediklerini, asla vazgeçmeyeceklerini göstermeye davet ediyorum.

Ey Türkmen evladı, Ey Türk'ün adını dünyaya yayan kahraman ceddin torunu unutma; Şehit Ağabeyimiz Necdet Koçağın dediği gibi "Ağaç Budandıkça Yeşerir". Budanmakla tükenmeyip aksine  daha da güçlendiğimizi ve gürleştiğimizi parlementoya göndereceğimiz vekillerimiz ile ispatın tam zamanıdır.

Türkmenelindeki tüm türkmen analarımızı, bacılarımızı, ağabeylerimizi, gardaşlarımızı Türkmen kimliği altında birlik ve kardeşlik içerisinde adım atmaya davet ediyorum.

"Mendeli'den Telafer'e tek yürek olarak yaşasın Türkmen, Var Olsun Türkmeneli!"

Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş'inde ifade ettiği gibi dünyanın neredesinde bir türk var ise bizim ilgi alanımızdadır. Türkiye nasıl bizim vatanımızsa Türkmeneli de bizim vatanımızdır. Türk bayrağı nasıl bayrağımızsa gök bayrakta bayrağımızdır. Seçimlere girecek tüm Türkmen adaylarımıza Cenab-ı Allah'tan başarılar diliyorum. Rabbim muzaffer eylesin. Bütün şehitlerimizi de rahmet minnet ve saygıyla anıyorum. " NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! “ İfadelerini kullandı.

Bakan Eroğlu'ndan Açıklama Sonraki Haber

Bakan Eroğlu'ndan Açıklama

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı