SON DAKİKA: Dışişleri Bakanlığı İsrail Büyükelçisini kovdu!

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanlığı İsrail Büyükelçisini kovdu!

Son Dakika! Dışişleri Bakanlığı " Büyükelçisi Bakanlığımıza davetle istişareler için Tel Aviv Büyükelçimizi 'ye çağırdığımız iletilmiş, kendisinin de bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirilmiştir."

Dışişleri Bakanlığı İsrail Büyükelçisini kovdu!

Dışişleri Bakanlığında yapılan açıklamada "İsrail Büyükelçisi Bakanlığımıza davetle istişareler için Tel Aviv Büyükelçimizi Türkiye'ye çağırdığımız iletilmiş, kendisinin de bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirilmiştir." denildi.

BÜYÜKELÇİ, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ÇAĞRILDI

Tel Aviv'deki Amerikan Büyükelçiliği, Kudüs'e taşınırken Gazze'de gösteri yapan en az 60 sivil, İsrail kurşunlarıyla hayatını kaybetmişti. Katliama tepki yağarken bir hamle de Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

PROTESTO EDİLDİ

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh Dışişleri Bakanlığına çağrılarak Gazze sınırındaki olaylar nedeniyle İsrail'in protesto edildiği belirtildi.

'KATİL' İFADESİNİ KULLANDI

Ülkesinin katliamlarını savunan İsrail Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh, 'her ülkenin böyle bir olaya aynı tepkiyi vereceğini' iddia etmişti.

Silahsız gösteri düzenleyen Filistinlileri "katil ve nefret dolu" sözleriyle suçlayan Na'eh, "Katil isyancıların İsrail topraklarına girmesine izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Husilerden Suudi Arabistan'a balistik füze saldırısı Sonraki Haber

Husilerden Suudi Arabistan'a balistik füze saldırısı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı