KUZULARIN SESSİZLİĞİ!

KUZULARIN SESSİZLİĞİ!

Çözüm sürecindeki milli patlamanın hasadını parselleyen ideoloji duayenlerine bu susuş hali hiç yakışmadı…
Erdoğan'la terörle mücadele konseptinde ittifak kurulunca çöplükten ifadeler toplayarak mahalle mahalle dolaştıran bu yüksek dava adamları, peşlerinde sürüklendikleri Ablalarının 'Kürt Sorunu' vaadiyle üç maymun kesildiler.
Elleri, kolları, ayakları sanki İP'le bağlandı, kalemlerine, kişiliklerine susturucu takıldı…
Yüksek kriterli Ülkü devlerini böylesine alçaktan susuşlara mecbur bırakan sahipleri utansın!..
***
Bunlar var gücüyle terörle mücadele edeni bile geçmişinden dolayı affedemeyen sıfır hatacı hijyeniklerken, açılım pisliğinin içerisine düşürülerek fikren ve ahlaken kirlendiler.
Aslında bile isteye, sonunu göre göre bu kirin üzerlerine yapışmasına seyirci kaldılar.
Erdoğan'ın milliyetçilikle ilgili hurdalık demeçlerini MHP'nin milli duruşunu tenkit etmek için kullanırlarken Türk milletini bölme senaryolarını seçim vaadi yapanların kalem soytarısı oldular.
***
 "Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük İnsanlar fikirleri tartışır." der Çin atasözü…
Bir eylemin Erdoğan yapınca yanlış, başkası yapınca doğru sayılabilmesi ahlaken dürüst sayılmamakla birlikte isim yarıştırmaktan öteye gitmeyen sığ tartışmaların eseridir.
Oysa bir fikir davası olan Ülkücü-Milliyetçi Hareket kişiler üzerinden yürütülen tartışmalardan ziyade fikirlerin ve düşüncelerin savaşına inanmıştır her zaman.
***
Dün bölücülüğe kullanım alanı yaratan iktidar sahipleri varken Türk milliyetçileri bütün demokratik ve anayasal haklarıyla bunlara karşı mücadele etmekteydi.
Bugün milli politikalar üreten bir iktidar, karşısında bölücülüğü seçim vaadi yapan muhalefet anlayışını buluyor. Dolayısıyla da Türk milliyetçilerinin mücadelesi dün olduğu gibi bugün de bölücü odaklar üzerinde yoğunlaşıyor.
Muhalefetin Cumhur İttifakı'na karşı oluşturduğu çok sesli blok, Kürt açılımı ve PKK talepleri noktasında tek ses halinde birleşerek aynı tondan konuşuyor.
Kendilerini ideolojik etiketle pazarlayıp MHP'ye dil sivriltenlerse çözümcü bloğun politikalarını yalamakla ve süpürmekle meşgul…
Zafere giden yolda gurursuzluğun her zerresinden medet umarak apaçık bir ihanete karşı suskunluk gösterenler sürüye uyan kuzu olmayı yeğliyorlar!
Hani diyor ya Ali Kınık; "Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu…"
O kuzular bunlar işte…
Bu sessizlik, Kuzuların sessizliği…

Af... Sonraki Haber

Af...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış