Reyting sonuçları, en kolay şekilde nasıl öğrenilir?

Reyting sonuçları, en kolay şekilde nasıl öğrenilir?

Takip ettiğiniz televizyon programlarının sonuçlarını merak ediyor musunuz? Bu yazıda size televizyon reytinglerini en kolay şekilde nasıl öğrenebileceğinizi anlattık.

Günümüzde internet her ne kadar televizyon izlenme oranlarını düşürmüş olsa da bir çok bilinçli izleyici takip ettiği televizyon yapımlarının reyting sonuçlarını da takip etmektedir. Televizyon yayıncılığının en önemli parçası olan reytingler, yapımların akıbeti için büyük önem taşımaktadır. Bu yazıda reyting nedir, en kolay şekilde nasıl öğrenilir sorularını yanıtladık.

Reyting nedir?

Reyting dilimize ingilizce rating kelimesinden geçmiştir. Türkçe izlenme oranı anlamına gelen reyting en aktif televizyon yayıncılığında kullanılmaktadır. TNS şirketi tarafından ölçümlenen reyting sonuçları, 2000’in üzerinde haneye yerleştirilen özel cihazlar sayesinde ölçümlenmektedir.

Reyting sonuçları, en kolay şekilde nasıl öğrenilir?

Reytingler televizyon programlarının ne kadar izlendiğini ortaya çıkarırken, en çok reklam verenler tarafından tercih edilmektedir. Reklam verenler izlenme oranları sayesinde hangi saatte, hangi programa reklam vererek daha çok etkileşim alabileceğini öngörebilmektedir.

Türkiye’nin ilk online yayın platformu canlitv.com ziyaretçilerinin en kolay şekilde izlenme oranları hakkında bilgi sahibi olmasını için reyting sonuçları sayfasını geliştirdi.

Geliştirilen sistemde takip ettiğiniz televizyon programlarının reyting (izlenme oranlarını) ilk canlitv.com'da bulacaksınız. Ayrıca sistemde 1 Ocak 2010 tarihinden günümüze kadar tüm reyting sonuçları bulunuyor. Bu tarihler arasında istediğiniz reyting listesine de kolaylıkla erişim sağlayabileceksiniz.

Reyting ölçümlemesine dahil olan tüm programların günlük TOTAL, AB, ABC1 izlenme oranlarını kontrol ederken, dilerseniz aynı sayfadan aylık radyo reytingleri ve haftalık gazete tirajarına da ulaşabilirsiniz.

Hurda araçta ÖTV teşvikinin detayları belli oldu Sonraki Haber

Hurda araçta ÖTV teşvikinin detayları belli oldu

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı