BENGÜ TÜRK

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakikalar, siyaset ve dünya gündemi - MHP HABERLER

EKONOMİ
21 May 2018
157
11 ° Çok Bulutlu

Kripto Paraların Gelişim Göstermesi

Kripto Paraların Gelişim Göstermesi

olarak adlandırmış olduğumuz kripto para piyasası özellikle de 2017 yılında olağan şekilde karşımıza çıkmayı başarabildi. Bu yeni para biriminin ortaya çıkartılmasıyla birlikte kullanıcıların yatırımlar yapmaları için yeni bir döviz kurumunun başlatmış olduğu değerlendirmeleri göz önünde bulundurdular. Özellikle de Bitcoin’in büyük bir artış göstermesi kullanıcıların bu paraya daha da fazla yatırımları gerçekleştirmeleri söz konusu olmuştur. Bununla birlikte diğer alt birimler olarak yer almakta olan Kripto paralarda da büyük bir artış gerçekleşti. Bu artışların yaşamasıyla kripto para piyasasının farklı birimlere ayrılması ve daha gelişmiş düzeylerde yer almasını sağlandı. Peki kripto paraların gelişim göstermesindeki temel etken nedir? Kuşkusuz ki internet teknolojinin gelişmesine dayalı olarak bütün bu gelişmeler ortaya çıkmıştır. Teknolojinin son derecede de hızlı şekilde hayatımıza girmesiyle birlikte kripto para piyasasını alt üst edecek şekilde yeni sistemsel devirlerin başlamasına etkenler sağlamaktadır.

Neden Tercih Edilir?

Kripto paralar hakkında son zamanlarda pek çok farklı teori ortaya atılmış bulunuyor. Bu teorilerin yarısı uçup giderken diğer yarısı da işleve sokulmak üzere işlem sırasına alınmış bulunmaktadır.

Bitcoin sisteminden sonra Blockchain kripto paranın ortaya çıkması bu durumları daha da kuvvetlendirecek şekilde karşımıza çıkartıyor. Bildiğimiz üzere bunların hepsi yeni bir para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda yaşadıkları gelişimlerle birlikte inanılmaz derecede artışlar yaşamaktadırlar. Bunların asıl sebebi ise sistemi kullanan kişilerin izi sürülememesi olmasıdır. Yani sizler gerçekleştirmiş olduğunuz herhangi para transferinde hiç kimsenin sizleri takip etmesine ya da yatırmış olduğunuz ödemelerin nerede kim tarafından yapıldığı hakkında bilgilendirmeler yapamayabilirsiniz. Bu sistemin böyle olmasıyla birlikte devlet kurumları Bitcoin sistemine geçiş hakkında kararsız kalmaktadırlar. Çünkü bunun gerçekleştirilmesi durumunda kara borsa işi ile ilgilenen kişi sayısı daha fazla olacaktır. Bununla birlikte izi sürülmesini istemeyen kullanıcılar da buralarda çok yüksek Mevlalarda para transferleri yapabilecekleri göz önünde bulunduruluyor. Blockchain sistemi daha farklı çalışmasından ötürü Estonya cumhuriyetinin bunu değerlendirmesi söz konusu olabilir. Devlet adamları ileriki zamanlarda Blockhain kripto para sisteminin ülke sınırları içerisinde kullanmasına olanaklar sağlanabileceği duyurusunda da bulundu.

Kripto Para Piyasasını Nereden Takip Edebilirim?

Bildiğimiz üzere kripto para piyasasına her gün farklı bir yeni sistem eklenerek kullanıcıların yatırımlar yapması için değişik kampanyalar sunmaktadırlar. Bununla birlikte yatırımlarını gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar hangi kripto paraya yatırımlarını yapacakları veya günümüzde hangi paranın daha değerli olduğunu öğrenmek için bir tane internet platformu bulunmaktadır. Kendi tabanı altında göstermiş olduğu olağanüstü çalışmalarıyla birlikte büyük bir ün kazanan iqhaber sitesi son zamanların en çok tercih edilmekte olan haber sitesi olarak yer alıyor. Burada temel amaç günlük haberler yerine daha farklı ve özgün anlatımlarını sunmak adına çalışmalarını aralıksız şekilde devam ettirmektedir. Sizlerde kripto para piyasasını takip etmek için sizlere önermiş olduğumuz https://iqhaber.com sitesini takip edebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Gönder

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Kayıt Ol Giriş Yap
Puan Durumu
TakımlarOGBMAvP
1 Galatasaray 1813322342
2 Fenerbahçe 1711242235
3 Başakşehir 181044834
4 Adana Demirspor 189631733
5 Beşiktaş 179531132
6 Trabzonspor 18954132
7 Konyaspor 18693627
8 Kayserispor 18828326
9 Alanyaspor 18666-124
10 Karagümrük 17557120
istanbul
İmsak
06:50
Güneş
08:20
Öğle
13:18
İkindi
15:44
Akşam
18:06
Yatsı
19:30
E bültene abone olmak ister misiniz?