AF ve Toplum vicdanı...

AF ve Toplum vicdanı...

Türkiye önemli bir süreçten geçerken toplumsal yaşamın düzenlenmesi ve gerilimin düşürülmesi, adaletin tesis edilmesi siyasi liderlere düşen en önemli sorumluluktur.
***
Ekonomik, sosyal ve siyasal hayatın nitelikli hale getirilmesi toplumsal vicdanı huzura kavuşturacak en önemli adım olacaktır.
Yıllardır terör ve ekonomik kıskaç altına alınan Toplumda 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün ardından ayağa kalkan milli ruh toplumsal barış ve huzuru temin etme kararlılığını ortaya koymuştur.
***
Bu noktada insiyatif alan sayın Bahçeli ve sayın Erdoğan kanayan her yaraya neşter vurma azmini halen sürdürmektedir.
Yenikapı ruhu artık siyaset içindedir, sorunların çözümünde çok önemlidir.
***
Bir taraftan Ortadoğu ekseninde yakılan ateşi söndürme çabaları sürerken, Ege ve Akdeniz'de ortaya çıkan komplikasyonlar büyük bir planla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.
Bu büyük plan karşısında toplumsal bütünleşmenin önemi bir kez daha ortaya çıkarken, toplumunda kendi vicdanı ile barışması gerekmektedir.
Askeri çözümler ve tedbirler sürerken yaşama dair revizyonlar da ihmal edilmemelidir…
***
Öncelikli meselemiz elbette terörle mücadele ve yedi düvele karşı ülkenin bekasının savunulmasıdır.
Ancak, toplumsal direncin ve devlete aidiyetin güçlendirilmesi için devlet şefkatinin her bireye ulaştırılması her dönemden daha önemlidir.
***
Bu kapsamda kader mahkumlarına AF önerisinde bulunan MHP lideri sayın Devlet Bahçeli toplum vicdanını rahatlatacak ve yeni bir sahife açacak önemli bir adım atmıştır.
***
Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu Babacan tavır Büyük devletlerde, Büyük Devlet adamlarının başaracağı netliktedir.
Kader mahkumlarının ailelerine kavuşturulması, gelinlerin,çocukların,mağdurların Devlet şefkati ile kucaklanması ve kader mahkumlarının hayata tutundurulması çok anlamlı olacaktır.
***
Sayın Bahçeli'nin Devlet şefkati ile mahkumları hayata kazandırıp toplumsal yaraların kapatılması talebi karşısında kayıtsız kalanların amacı nedir acaba?
***
Cumhur ittifakının karşısına panikleyen 5 benzemez ittifakı kapalı kapılar ardında Demirtaş'a özgürlük pazarlıkları yaparken, Devlet beyin gelinlerin kocasız, çocukların babasız kalmaması ve topluma kazandırılmaları için verdiği mücadele kimi niçin rahatsız etmektedir?
***
Acaba, MHP liderinin kader mahkûmlarına af önerisi millet sinesinde karşılık bulurken, "4 benzemez ittifakının" ve medyadaki yalamalarının HDP ağzıyla konuşmaları tezgâhlarının Bahçeli tarafından bozulduğu için mi?
***
Türkiye önemli bir süreçten geçerken artan algı ve kurgu eksenli provokasyonlar ile MHP ve Sayın Liderinin hedefe konması taşın doğru yere atıldığını gösterirken, MHP'nin üstün bir direnç ile kader mahkumlarına af talebi takdire değerdir…
***
Türkiye'nin bekası ve siyasal geleceği için adeta uyku orucuna girerek çalışan fikirlerini paylaşan Sayın Bahçeli'ye karşı yapılan bu saldırıların hiçbir vicdan ile bağdaşması düşünülemez…
***
Kaldı ki; Sayın Bahçeli'nin üslubu milli ve milletini üslubudur.
Milli iradenin sesi, milletin aklıdır…
***
Bu sebeple Terör mahkumları, kadına şiddet,çocuğa tecavüz gibi toplum vicdanını zedeleyen suçlar hariç kader mahkumlarına bu yol açılmalıdır.
Devlet Babacandır.
Devlet affedicidir..
Devlet vatandaşını ailesine, topluma, hayata kazandırandır…
Sayın Bahçeli'nin bu kararlılığı alkışlanmalıdır…

24 Haziran'da ne olacak? Sonraki Haber

24 Haziran'da ne olacak?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış