Gece Uykusunda Korkanlar Ne Yapmalıdır?

Gece Uykusunda Korkanlar Ne Yapmalıdır?

Gece uykularında korkanlar için okunması gereken bir takım dualar vardır. Rivayetlere göre bir kişinin Nebiyy-i Muhtereme gelerek gece uykuda korktuğunu söylemesi üzerine Resulü Ekrem ona şunu söylemiştir; Yatağına girdiğin zaman ‘Euzü bikelimatillahittammati min gababihi ve ıkabihı ve min şerri ibadıhi ve min hemezatişşeytayi ve en yahdurun’ duasını oku.

Bu duanın anlamı ise Allah’ın gazabından ve insanların şerrinden, şeytanların aldatmalarından ve yanıma gelmelerinden Allah’a sığınırım şeklindedir. Uykusundan korkanlar için okunacak dua olarak bilinen bu duanın yanı sıra pek çok rivayete göre farklı dualar bulunmaktadır.

Farklı nedenlerden ötürü gece uykusunda korkanlar ayrıca Allah’ı çokça zikretmelidir. Bununla beraber her türlü kötülükten ve şerden koruması için ayetel kürsi suresi okunarak uyunması çok uygun görülmektedir. Bazı insanlar ya da çocuklar uyumadan önce düşündükleri kötü durumlardan sonra rüyasında da korkmaya başlayabilir.

Bu anlamda gece uykusunda korkmak ile ilgili tüm detaylar araştırıldıktan sonra dualarla kesin çözüm bulunabilir. Bir diğer okunması gereken dua ise ‘Allahümme inna neüzü bike min ameliş-şeytani ve seyyiatil ahkam. Anlamı; Allah’ım, rüyanın kötüsünden ve şeytanın şerrinden sana sığınırız, şeklindedir. Hayra ya da şerre yorulan ancak korkulan tüm rüyalardan sonra okunması gereken bu dualar ile birlikte rüyaların bir gerçeğe işaret olabileceği de unutulmamalıdır. Ayrıca gerçek dışı durumlar da söz konusu olabilir.

Güzel rüyalar Allah’tan ya da melekten, yalancı olarak görülen rüyalar ise nefis veya şeytandan olduğu için her rüyanın farklı şekillerde yorumlanması gerekebilir. Ancak yine de en uygun şey dua okumak ve Allah’ı uyumadan önce zikretmek olmalıdır. Gece uykusunda korkanlar ne yapmalı konusunda bu tavsiyelerle beraber sizler de araştırmalarınızı gerçekleştirerek neler yapmanız gerektiğini kısa sürede bulabilirsiniz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Sivas Bölge Toplantısında Konuştu Sonraki Haber

MHP Lideri Devlet Bahçeli Sivas Bölge Toplantısında Konuştu

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı