Engelli gençlerden şehit ailelerine sahur ikramı

Engelli gençlerden şehit ailelerine sahur ikramı

Görme engelli gençler, Eyüp Sultan Kaymakamlığı'nın destekleriyle Ramazan ayı vesilesiyle şehit aileleri ve gazilere sahur ikram etti. Etkinliğe Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, görme engelli gençler, şehit aileleri ile gaziler ve basın mensupları katıldı.

Edirnekapı Şehitliği'ne gelen Kaymakam Dölek, öncelikle şehit ailelerinin yanına uğrayarak onlara geldikleri için teşekkür etti. Sonrasında engelli gençler ile birlikte sahur ikramının yapılacağı alana geçti.

 

 

Sahur programında bir konuşma yapan Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, "Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Onlar sayesinde bu güzel sofrada biraraya gelmişiz. Manevi anlamı çok büyük olan bu mekanda şehitlerimizin yanında sizlerle böyle bir ortamı sizler sayesinde yaşadığım için mutluyum. İyiki varsınız" dedi.

Etkinliğin yapılması adına büyük katkı veren Görme Engelli Youtuber Yunus Emre Polat yaptığı açıklamada, "Öncelikle bizlere bu fırsatı tanıyan Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek'e teşekkür ediyorum. Türkiye'de ilk olan bu etkinlik bu kardeşinize nasip oldu. Daha önce Eyüpsultan ilçesinde 'Namaz Engel Tanımaz' etkinliğiyle 80 engelli genci sabah namazında buluşturduk. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Merhum Başbakan Adnan Menderes'in huzurunda bu etkinliğimiz için rabbime şükürler olsun. Şehit annelerimizin ellerinden öpüyorum böyle güzel ve ihlaslı evlat yetiştirdikleri için. Ayaklarına sağlık diyorum bir kez daha..." dedi.

Etkinlik engelsiz yazar Ömer Faruk Morkoç'un yaptığı sahur duası ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu fotoğrafı gördü! Korkudan deliye döndü Sonraki Haber

Bu fotoğrafı gördü! Korkudan deliye döndü

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı