MHP’Lİ AKÇAY, “CHP VE İP, HDP’Yİ MECLİSE TAŞIMAYA ÇALIŞIYOR”

MHP’Lİ AKÇAY, “CHP VE İP, HDP’Yİ MECLİSE TAŞIMAYA ÇALIŞIYOR”

Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili seçim çalışmalarına Gölmarmara’da devam etti. Gölmarmara İlçe başkanı Şakir Can ve partilerin karşıladığı Akçay programına Gölmarmaralı şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek başladı. Daha sonra partisinin kadın kolları teşkilatıyla bir toplantı yapan Akçay Sanayi Sitesi ve çarşı esnafını ziyaret etti. Gölmarmaralıların gösterdikleri ilgi ve destekten memnun olduklarını ifade eden Akçay daha sonra Gölmarmara Belediyesi iftar programına katıldı. İftar sonrasında bir konuşma yapan Akçay "Bugün iftar soframızı bereketlendirdiniz. Hoş geldiniz. " dedi. Uzun süre Gölmarmaralılarla sohbet eden Akçay ve beraberindeki heyet akşam saatlerinde de Değnekler ve Kayaaltı Mahalleelerini ziyaret etti.

Değnekler Mahallesinde Gölmarmaralı gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir toplantı gerçekleştiren Akçay burada 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Akçay'ın gündeminde muhalefet partileri vardı.

Cumhur İttifakının karşısında beş benzemezden oluşan bir yıkım ittifakı olduğunu belirten Akçay, bu ittifakın tek amacının PKK’nın siyasi kanadı HDP’ye barajı aştırmak olduğunu söyledi. CHP ve İP'in, HDP’nin barajı aşması için sinsi planlar peşinde olduğuna dikkat çeken Akçay konuşmasına şöyle devam etti: "Daha önce 15 vekili İP’e kiralayan CHP şimdi de HDP üzerinden oyun planlamaktadır. CHP ve İP tüm umutlarını Mehmetçiğimize kurşun sıkanların siyasi sözcülerine bağlamıştır.  CHP ve İP’in umudu ‘PKK sizi tükürüğüyle boğar. Gelecek yüzyılda sözde Kürdistan kurulur’ diyen tutuklu Demirtaş’tır. HDP’nin barajı aşması için CHP özel bir gayret içindedir. CHP bazı teşkilat ve partililerini HDP’ye kanalize etmeye çalışıyor. Televizyonlarda da kaos simsarları her beş CHP’liden birinin HDP’ye oy vermesi gerektiği yönünde çağrılar yapmaktadır.”

 "CHP, HDP'nin eş partisidir"

"Siyaseten CHP’nin HDP’yi meclise taşıma gayreti beyhudedir. CHP mecliste PKK’nın dublörü ve hatta suflörü gibi hareket etmiştir. Kandil’in sesi CHP sıralarından yankılanmış, Kandil’in talepleri CHP teklifi olarak meclise sunulmuştu. CHP HDP’nin eş partisi gibi hareket etmiştir.  Bunun için diyorum, mecliste bir PKK sözcüsü varken HDP üzerinden bu kadar abidik gubidik işler çevirmenin amacı ne?

24 Haziran yaklaştıkça CHP ve İP şaşkınlığını gizleyememektedir. Kirli şer ittifakının bu iki unsuru, PKK ve HDP’nin kuyruğuna takılma yarışındadır. CHP ve İP Türkiye düşmanlarının ve işbirlikçilerin odağı haline gelmiştir."

"Çare MHP, ümit üç hilal"

"Büyük Türk milleti bu karanlık pazarlıklara, bu kirli işbirlikçilerine, bu kumpaslara geçit vermeyecektir. Vatandaşlarımız dürüst ve temiz siyaseti MHP’de görmekte, MHP saflarında birleşmektedir. CHP’nin kirli pazarlıklarına, İP’in riyakâr söylemlerine tepki gösteren Manisalılar MHP’de birleşmektedir. Bugüne kadar oyunları bozduk, oyuncuları bozguna uğrattık. Başta Manisalı hemşerilerim olmak üzere ülkemizin dört bir yanından MHP’ye yönelen ilgi ve destekle 24 Haziran’da oyunları yine bozacağız. Çare MHP’dir, ümit üç hilal’dir."

Beykoz Üniversitesi’nde Yeni Bölümler Açıldı Sonraki Haber

Beykoz Üniversitesi’nde Yeni Bölümler Açıldı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış