Bay İnce "3 B" ile neyi kastediyor

Bay İnce "3 B" ile neyi kastediyor

         Cumhur ittifakının ne kadar doğru, haklı ve elzem olduğunu hala anlamayanların, ön yargılarını, etraftan gelen baskı ve hücumları bir kenara bırakıp, akıl ve vicdan ölçüleri ile 5 benzemez ittifakının yaptıklarına ve söylediklerine bakmalarını özellikle ve ivedilikle tavsiye ederiz. Olmayacakları ayıklamak, olması gerekeni zaten ortaya çıkaracaktır. 5 benzemez ittifakı ortaya çıkış şekli, temsil edenlerin sicilleri, söyledikleri, yaptıkları ve hedefleri ile bu milletin çok uzağında, bu ülkenin bekasının aksi istikametindedir.

 

ACİL MESELE TERÖR

Ülkemizin en acil meselesi terördür. Türkiye terörün her türlüsü ile yıllardır baskı altına alınmak ve buradan açılacak yolla birlikte, bölünmek istenmektedir. Bunu artık herkes görüyor ve kabul ediyor. Dolayısı ile birlik ve beraberliğimiz, bölünmez bütünlüğümüz her şeyden öncedir ve her hesabın üzerindedir. Biz bu ihaneti durdurursak, gerisi kendiliğinden gelecektir.Ekonominin belini doğrultması ve şahlanması da, dış politikada daha etkili ve yetkili bir konuma gelmemiz de, lider ülke olarak öne çıkmamız da buna bağlıdır. Yıllardır, zamanımızı, enerjimizi, birikimlerimizi bunun için harcıyor, bu girdaptan kurtulmaya uğraşıyoruz.

 

ÜZERİNİ ÖRTÜYOR

Şimdi gelelim işin püf noktasına. 24 Haziran seçimlerinin neden bu kadar önemli, hatta hayati olduğuna. Şu anda yarışan 5 tane Cumhurbaşkanı adayı var. Yani yürütmenin başı olmaya, ülkeyi yönetmeye talip 5 isim milletten onay ve destek istiyor. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı bu ağır beka sorununun aşılması için kimin ne söylediğine biraz dikkatli bakmak, vicdan ölçüleri içerisinde karar vermek için yeterli olacaktır. Hem anamuhelefet patisinin desteği sebebiyle, hem de sayın Erdoğan karşısında diğer adaylardan daha ilerde olduğu kabulüyle Muharrem İnce'nin meydanlarda söyledikleri çok önemli bir göstergedir. Bay İnce'nin ülkenin en önemli ve ivedi sorun olan terörle mücadelede, akla yatkın, doğru ve isabetli, milleti heyecanlandıran ve ümitlendiren bir tek sözünü duyan olmuş mudur? Terörü de, terörle mücadeleyi de görmezden geliyor ve neredeyse yok sayıyor. Televizyon programlarında bu konuda sorulan cılız soruların bile etrafından dolanıyor, üzerini örtüyor. Ama diğer taraftan terörün siyasi uzantısı Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret edip, onun temsil ettiklerine mavi boncuk dağıtmaktan geri durmuyor.

 

"3 B" İLE NEYİ KAST EDİYOR?

Bu siciline bir de ezberlediği bir tekerlemeyi ekliyor. Türkiye'nin en hayati ve ivedi sorunu "3 b" ile çözecekmiş. Barışacakmışız, büyüyecekmişiz ve bölüşecekmişiz. Böylece terör bitecekmiş. Kiminle barışacağız bay İnce? Dağdaki teröristlerle mi, Kandilli katillerle mi, İmralı'daki caniyle mi? Pensilvanya'daki hainle mi? Yoksa onların ipini tutan, silah ve imkan veren asıl sahipleriyle mi? Bunların dışında biz zaten kimseyle küs değiliz, kimseyle bir meselemiz yok ki, barışalım. Büyümeyle ne kast ediyorsunuz? Eğer ekonomiyi, refahı büyütmek istiyorsanız, buna kimin itirazı var? Ama bunu nasıl yapacağınızı bir anlatın da bilelim. Zira, söylediklerinizden şu ana kadar hiçbir anlam çıkaramadık. Ve korkarım sizin bu tavrınızla, bu tarzınızla, bu siyasetinizle büyüyen sadece bu milletle ve devletle meselesi olanlar olacak. Zira, onları hedef alan bir tek sözünüzü duymadığımız gibi, sizinle birlikte çok ümitlendiler. Bölüşmek ayrı bir vahamet. Biz ekmeğimizi zaten bölüşüyoruz. Türk milletinin bütün unsurlarıyla bölüştüğümüz gibi, 3,5 milyon Suriyeliyle de bölüşüyoruz. Bu kadarla da kalmıyor. Dünyanın en ücra köşesinde mazlum, mağdur her kim varsa hepsiyle bölüşüyoruz. Birliğimizi, ülkemizi, toprağımızı asla ve ne pahasına olursa olsun bölüşmeyeceğimize ve buna hiç kimsenin gücü yetmeyeceğine göre, geriye ne kaldı bay İnce? Bütün bunlar Kandil'e selam çakmaktır ve PKK'ya umut veren birisinin Cumhurbaşkanı olması mümkün değildir. FETÖ'ye tek kelime laf etmeyen birisinin Cumhurbaşkanı olması ham hayaldir.

 

HDP'YE BARAJI AŞTIRMA TELAŞI

5 benzemezin diğerlerinde de durum farklı değil. MHP'nin milliyetçiliğini sorgulayacak kadar gaflete düşenlerin, tutundukları iple birlikte şimdi nerelere savrulup kimlerle iş tuttukların bu millet ibretle izliyor. PKK söylemlerini parti tüzüklerine yerleştirmekle kalmadılar, şimdi meydanlarda tıpkı diğer ortakları gibi, bu terör örgütünün siyasi uzantılarına güzellemeler yapıp, Selahattin Demirtaş'a af istiyorlar. FETÖ ile mücadeleyi bir kenara bıraktık, bahsinin açılmasına dahi tahammülleri yok. Bu terör örgütünü soranlara hakaret ve küfür yağdırıp, meselenin üzerini kapatmak için çırpınıyorlar. Son günlerdeki gündemlerini ise,  gizli ortakları PKK uzantısı HDP'ye barajı nasıl aştırabilecekleri oluşturuyor. Elbirliği ile neler yapabileceklerini tartışıyorlar.

 

CUMHUR İTTİFAKI VE MHP

Durum budur. Bir tarafta nereden gelip nereye gittiği, kime ve neye hizmet ettiği artık malum olan, merkezinde PKK uzantısı HDP'nin bulunduğu 5 benzemez ittifakı, diğer tarafta da milletin bağrından çıkmış, ülkenin karşı karşıya kaldığı ihanetleri aşabilmek için çırpınan Cumhur ittifakı. Sayın Bahçeli'nin  belirttiği gibi, Cumhur İttifakı Türk ve Türkiye düşmanlarının korkulu rüyası olarak tarihimizin en stratejik ve isabetli kararlarından birisi olarak milli vicdanda cevap ve cevaz bulmuştur. Cumhur İttifakı, 7 Ağustos Yenikapı ruhundan ilham ve duruşunu almaktadır. Cumhur İttifakı bizzat cumhurun ta kendisidir, Cumhuriyet'in kader çizgisidir. Dolayısı ile yine sayın Bahçeli'nin deyimi ile, kim ki, Cumhur İttifakı'nı dinamitlemeye kalkışırsa, kim ki Cumhur İttifakı'na vade biçip çürütmeye çalışırsa, biliniz ki, Türkiye'nin mahvına hizmet eden saat ayarlı alçaktır.

Cumhur İttifakı Millet Aklı ve elbette TBMM'de çok güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi. Türk milletinin bu konudaki engin sağduyusuna sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz.

Meslek Liseleri Kapatılıyor mu? Sonraki Haber

Meslek Liseleri Kapatılıyor mu?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış