Sony'den yeni fotoğraf makinesi: RX100 VI

Sony'den yeni fotoğraf makinesi: RX100 VI

Yüksek büyütmeli zoom lensini içeren RX100 modellerinin ilki, fotoğraf makinesi RX100 VI,  ZEISS Vario-Sonnar T24-200mm(i) F2.8 - F4.5 objektifi de içeriyor. Lens aynı zamanda Sony'nin RX100 serisinin bir özelliği haline gelmiş olan cep boyutunda taşınabilirlik, hızlı yanıt verme ve yüksek görüntü kalitesi özelliklerini koruyor. Hareketsiz görüntüler ve videolar için geniş yakınlaştırma, etkileyici görüntü kalitesi ve çok yönlü kullanımı onu günlük yaşamı, şehir manzaralarını, portreleri, spor aktivitelerini, vahşi hayatı ve diğer her şeyi yakalamak için uygun bir makine.

Yeni model, DRAM yongası ve geliştirilmiş bir BIONZ X görüntü işleme sistemi ile 20,1 MP 1.0-tipi içeren Exmor RS CMOS görüntü sensörü ile donatıldı. Görüntü işleme sisteminde işlem hızını üst seviyeye çıkaran ve tüm çekim ortamlarında görüntü kalitesini optimize eden bir ön uç LSI bulunuyor. Buna ek olarak RX100 VI, 1.0 tip sensörlü fotoğraf makineleri için dünyanın en hızlı AF alma zamanı olan 0.03 saniyede odaklanabilen 315 odak düzlemli faz algılama AF noktası ile oldukça verimli bir Hızlı Hibrit AF sistemine sahip. Ayrıca sürekli AF/AE izleme ile tam çözünürlükte 24 fps'ye kadar çekim yapabiliyor ve tam piksel okumayla, piksel gruplama yapmaksızın düzgün 4K videolar çekebiliyor.

Sony'nin RX100 serisi fotoğraf makineleri için bir ilk olan yeni ZEISS Vario-Sonnar T 24-200mm(i) F2.8 - F4.5 objektifi, 24-70mm ve 70-200mm odak uzunluklarının gücünü tek bir kompakt tasarıma sığdırıyor. Bu, iki ED (ekstra düşük dispersiyon) asferik cam elemanlar ve dört adet AA (gelişmiş asferik) mercek içeren sekiz sferik lens elemanının tasarımı sayesinde sağlanıyor. Tüm parçalar, RX100 serisinin beğenilen görüntü kalitesini koruyarak, tüm odak uzunluklarında köşeden köşeye mükemmel netlik sağlamak için birlikte çalışıyor.

Sony'den yeni fotoğraf makinesi: RX100 VI

RX100 VI'nın etkileyici yeni objektifi tüm zoom aralığında geniş bir diyafram sağlarken portrelerde çekici bir bokeh efekti oluşturulabiliyor. Hızlı hareket eden nesneler net bir şekilde kaydediliyor ve bulanıklık gideriliyor. Ek olarak objektif, düşük ışık koşullarında ya da telefoto zoom aralığında çekim yaparken, daha düşük deklanşör hızlarındaki bulanıklığı önlemek için, 4.0-durak daha hızlı deklanşör hızına eşdeğer, dahili Optik SteadyShot görüntü sabitleme özelliğine sahip.

Yeni RX100 VI modelinde, fotoğraf makinesinin en fazla 0.03 saniyede odaklanmasını sağlayan Hızlı Hibrit AF sistemi bulunuyor. Bu yenilikçi AF sistemi, sensörün yaklaşık %65'ini kapsayan 315 nokta odak düzlemli faz algılama AF noktaları ile kontrast algılamalı AF'nin avantajlarını birleştiriyor. Bu yüksek hızlı odaklama sistemi, objektifin çok yönlü 24-200mm aralığını tamamlıyor ve tüm anların hassas detay ve netlikle yakalanmasını sağlıyor.

Sony'den yeni fotoğraf makinesi: RX100 VI

Ayrıca, RX100 serisi kameralarda bir ilk olarak RX100 VI, Sony'nin izleme ve netleme hassasiyetini iyileştirmek için bir konu etrafındaki AF noktalarını yoğunlaştıran gelişmiş Yüksek Yoğunluklu İzleme AF teknolojisine sahip. Beğeni toplayan Eye AF teknolojisi, mevcut RX100 serisi modelinden yaklaşık 2 kat daha fazla izleme performansı sergiliyor. Üstelik, seçtikleri ideal odak noktalarını parmaklarıyla belirlemek isteyen kullanıcılar için LCD dokunmatik odaklama ve touchpad netleme noktası kontrolü de bulunuyor.

AF sisteminin ideal bir tamamlayıcısı olan RX100 VI, tam AF/AE izleme özelliğine sahip 24 fps'ye kadar sürekli yüksek hızlı çekim ve 233 görüntüye kadar etkileyici bir sıkıştırma sınırı sunuyor. EVF'nin ekran gecikmesi, önceki modellere kıyasla önemli ölçüde azaltıldı ve fotoğraf çekenlerin nihai anları keskin bir şekilde yakalaması mümkün kılındı. Ayrıca, sürekli modda çekilen görüntüler artık tek tek gösterilmek yerine ekran üzerinde grup halinde oynatılabiliyor.

RX100 VI aynı zamanda yüksek hızda Anti-Distorsiyon/Bozulma Engelleyici Deklanşörüne (1/32000 saniyeye kadar maksimum obtüratör hızı) sahip; bu da hızlı hareket eden nesnelerle sıkça yaşanan “jöle efekti” etkisini azaltıyor. Elektronik obtüratör devreye girdiğinde sürekli yüksek hızlı çekim dahil olmak üzere tüm modlarda tamamen sessizce çekim yapabiliyor. Kullanıcı tarafından istenirse mekanik deklanşör modu da yer alıyor.

Fast Hybrid AF sayesinde odak düzlemi faz algılama AF noktaları, 4K film çekimi için çok gerekli olan odaklanma gereksinimleri için bile doğru odaklama ve izleme performansı sağlıyor. AF sürücü hızı ve AF izleme hassasiyeti, menü sistemi üzerinden de ayarlanabiliyor; böylece çekim yapanlara odaklanma tercihlerine göre esneklik sunuluyor.

4K(vii) modunda yeni RX100 VI, 4K videonun daha ince ayrıntılarının en az hareli ve " jaggies/piksel bozulmaları" ile kaydedilmesini sağlamak için, pikselleri bölmeden tam okuyarak kullanıyor.

AK Parti'den flaş bedelli askerlik açıklaması ! Sonraki Haber

AK Parti'den flaş bedelli askerlik açıklaması !

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış