Yeni İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri

Neden hep insanlar yeni işleri araştırır, veya yeni bir iş yapmaya kalktığında yeni trend iş modellerine yönelir? Acaba dünyada ve ülkemizde yer alan tüm iş modellerinin suyu çıktı da veya yapacak farklı bir iş modeli kalmadığı için mi yatırımcılar hep Avrupai işlere yöneliyor?

Geçmişe dönüp baktığımızda şu anda dünyanın en iyi ve en büyük şirketleri halen ilk günkü iş modellerini devam ettiren şirketlerdir. Elbette inovasyon çalışmaları ile sürekli olarak kendilerini yenilerler fakat iş modelleri aynı olup sadece yeni çalışmalarla bilinirliklerini devam ettirirler.

Başlıca örnekler: gıda firmaları, bisiklet firmaları, tarım sektörü, giyim sektörü gibi vb. olarak sıralanıp devam edip gider.

Aklımıza ilk gelen örnek: uzun yıllardır elbise sektöründe bazı özel kumaşlı elbiselerin su tutmama özelliğinden başka çok önemli bir yenilik olduğunu gördünüz mü? Veya otomotiv sektöründe 800 beygirlik yeni bir araç modelinin gündelik yaşama uygun olarak satıldığını gördünüz mü?

Tespitlerimize göre yeni yatırımcıların algısını değiştiren en büyük konular bunlar, hep yenilik hep yenilik.

Oysaki, 100 yıldır varlığı devam eden örneğin bir tatlı çeşidinin sadece üzerinde 1-2 sos ile satışı yapılsa veya hamurunda farklı formüller denense sizce de iyi olmaz mı?

Ama maalesef toplum olarak hep yeniliğin peşindeyiz. Evet yenilik her zaman iyidir, renk katar, sıra dışı olmanın en büyük sebebidir. Lakin yeni bir iş kurmak için hiç kimse de olmayan iş modellerini araştırarak yolunuza devam etmek istiyorsanız, bizim önerimiz Türk toplumunun alıştığı ve bildiği iş modellerine yönelin.

Kobi Vadisi platformu olarak, bugüne kadar yaklaşık 400.000 fazla yeni yatırımcının ülke genelinde iş kurmalarına destek olduk. Paylaştığımız eski tip ve yeni iş modelleri ile hazırlamış olduğumuz fizibilite örnekleri ile insanların yeni bir iş kurmalarında onlara fikir vererek elimizden gelen bütün gayreti göstermeye devam etmekteyiz.

Eğer sizde yeni iş fikirleri veya var olan iş modelleri üzerinde araştırma yapmak isterseniz, Türkiye’nin en kapsamlı yatırımcı iş portalına sizi davet edebiliriz.

Birbirinden farklı 30’dan fazla sektör üzerinde yapmış olunan çalışmalar ile, sizden sonraki nesillere bırakacak yeni iş tercihlerini sizler için günlük düzenli bir şekilde paylaşılmaktadır.

Ayrıca; Kosgeb, ticari sektörler, kredi olanakları, devlet desteği, hibe destekleri gibi b. Ana konularda da yeni yatırımcıları bilgilendirmek için sürekli olarak yeni yayınları sunmaya devam ediyoruz.

Bulunduğunuz şehirde veya ülke genelinde yapacağınız yatırımlara illa ki yeni iş modeli ile bakmamak lazım. Belki de ortaklık seçeneği sizin için en iyisi olabilir. Bunun içinde tek yapmanız gereken; Ortak Arıyorum sayfasını ziyaret ederek, aklınıza bile gelmeyecek iş seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Çok cazip yatırım seçenekleri, piyasada çok fazla bilinmeyen iş dünyası haberleri ile yatırımınızı bir adım ileriye taşımak için tüm desteğimizi tamamen ücretsiz bir şekilde sizlere sunmaktayız.

İP kopmaya devam ediyor, toplu istifa depremi! Sonraki Haber

İP kopmaya devam ediyor, toplu istifa depremi!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış