Son dakika: Adil Öksüz için harekete geçildi !

Son dakika: Adil Öksüz için harekete geçildi !

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz  nezdinde temasa geçtik ve arama kararı çıkarttı ile ilgili, bu  tür duyumlar ve bilgiler geldikten sonra. Ama henüz daha resmi olarak bulunmuş  değil." dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını  yanıtladı.

Adil Öksüz'ün Berlin'de olduğuna yönelik soru üzerine Çavuşoğlu,  şunları söyledi:

"Ara ara Adil Öksüz veya diğer FETÖ üyeleriyle ilgili bu tür bilgiler,  ihbarlar geliyor. Daha önce de Almanya'dan buna benzer ihbarlar geldiği için  bizim istihbaratımız da yakından takip ediyor.  Biz Almanya nezdinde temasa  geçtik ve Almanya arama kararı çıkarttı Adil Öksüz ile ilgili,  bu tür duyumlar  ve bilgiler geldikten sonra. Ama henüz daha resmi olarak bulunmuş değil. Bu tür  bilgiler bazen basına ya da ajanslara geliyor. Bazen doğrudan bize geliyor."

Konunun peşinde olduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "Bazen bilgiler eski  bilgiler olabiliyor ama biz tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz, Almanya'da, Amerika'da,  Afrika'da olsun. Birçoğunu biliyorsunuz, tuttuk getirdik, adalete teslim ettik.  Bunlar hesap  verecekler. Her türlü ihbarı bilgiyi de ciddiye alarak  değerlediriyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda Almanya ile temaslarımızı  hızlandıracağız."

'Mustafa Kemal'in askerleri Demirtaş'a asker oldu! Sonraki Haber

'Mustafa Kemal'in askerleri Demirtaş'a asker oldu!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış